Новини

ДПСУ

Податкова змусить українських заробітчан платити податки

Податкова змусить українських заробітчан платити податки

http://tsn.ua

Податкова змусить українських заробітчан платити податки

Понеділок, 25 червня 2012, 16:47

Декларування доходів, яке Податкова хоче запровадити з 2013 року, вдарить в першу чергу по простих громадянах: заробітчанах, репетиторах, нянях та інших фрілансерах.

Декларування дозволить податковій виявити одержувачів неофіційних доходів і змусити їх наповнювати скарбницю.

«Якщо буде затверджена система загального декларування, ми очікуємо збільшення надходжень від податку на доходи фізосіб рази в три. Ми навіть підготували нову форму декларації, яка спрощена. Ми прагнемо до того, щоб декларація була проста, зрозуміла, і люди не витрачали багато часу на її заповнення», — повідомив директор департаменту оподаткування фізичних осіб Державної податкової служби України В'ячеслав Бусарєв.

Першими під цей «деклараційний удар» можуть потрапити заробітчани. За даними НБУ, в минулому році вони перерахували на батьківщину 1,890 млрд. дол. США. За приблизними підрахунками, нелегально працюють за кордоном і, відповідно, не платять податків не менше половини наших трудових мігрантів.

Стягнувши податки з засвічених заробітчанами заробітків, в казну можна буде залучити додатково близько 1,3 млрд. грн.

Ще одним додатковим джерелом наповнення скарбниці повинні стати представники тіньового сектора зайнятості - репетитори, домробітниці, няні, сантехніки та інші фрілансери.

Вказівка в декларації повної відсутності доходів навряд чи позбавить їх від уваги податківців.

У ДПС пояснюють, що мають намір аналізувати ідентифікаційні коди громадян, обчислювати тих, хто довгий час не декларує ніяких доходів, і з'ясовувати, за які кошти вони існують.

Варто зазначити, що відповідно до Податкового кодексу, за недостовірно зазначені в декларації відомості, якщо такі спотворення призвели до заниження податків, передбачений штраф в розмірі 25% від різниці між податковим зобов'язанням, розрахованим податковим органом і реально сплаченим фізособою.

При повторному порушенні штраф становить 50% від цієї різниці, в третій раз порушникові доведеться віддати 75% вказаної суми.

Введення загального декларування також дозволить чиновникам установити реальний майновий стан громадян. Адже в деклараціях крім отриманих доходів вказується також наявне в особи майно. У деяких випадках у податківців можуть виникнути питання про джерела доходів. 
Зупинити податківців може лише парламентська більшість, яка завжди виступала проти декларацій для родичів, на яких записане все їх майно.

Джерело: Відомості.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.