Новини

Політика

Євросоюз

Євросоюз

zn.ua

П'ятниця, 22 травня 2015, 13:28550

ЄС виділив Україні 1,8 млрд. євро

Сьогодні Україна та Євросоюз підписали меморандум про фінансову допомогу в 1,8 млрд. євро.

Про це повідомляє Euplus.info.

22 травня у Ризі в рамках саміту «Східного партнерства» віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, міністр фінансів України Наталія Яресько та голова Національного банку Вікторія Гонтарева підписали меморандум про фінансовову допомогу ЄС Україні.

Меморандум передбачає проведення Україною реформ в 6 ключових сферах: управління державними фінансами, належне управління і прозорість, бізнес-клімат, енергетика, соціальна безпека і фінансовий сектор.

«Допомогти Україні в досліджені світу і трансформації країни в сучасну, стабільну і процвітаючу економіку – одне з важливих завдань, що стоять перед Європою сьогодні», - заявив Валдіс Домбровскіс.

У додатку до меморандуму містяться заходи з реалізації політики структурних реформ, які належить зробити українському уряду. Серед них – представити проект бюджету на 2016 рік у середині вересня, поліпшити боротьбу з ухилянням від сплати податків.

Крім того, документом передбачено створення Національного антикорупційного бюро, спеціального антикорупційного бюро прокуратури та Національного агентства по запобіганню корупції, прийняти новий закон про державних службовців, посилити незалежність Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг.

Україні також слід створити електронну систему виявлення активів державних чиновників.

Макрофінансова допомога надаватиметься трьома траншами: перші два будуть виплачені до кінця 2015 року, третій – на початку 2016 року.

У рамках перших двох програм Україна уже отримала 1,61 млрд. євро.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: