Новини

Економіка

нафтова свердловина

нафтова свердловина

energetika.in.ua

П'ятниця, 12 червня 2015, 11:31659

Нафтова компанія Shell може покинути український ринок

Компанія "Shell", що займається видобутком нафти і газу, може згорнути ще один проект в Україні через рішення уряду встановити ренту у 55%.

Про це повідомляє Українська правда.

"Що стосується компанії Shell, щоб просто прояснити. Є кілька проектів, один вони дійсно залишили через війну на сході, на жаль, проект по збуту, зараз знаходиться під питанням, продовжувати чи ні, тому що рента, яку встановив уряд, дуже висока", - підкреслив голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв

За словами Коболєва, із загалом 20 млрд кубометрів газу, що видобуваються в Україні, 7 млрд видобувається приватними компаніями.

"З 20 млрд куб. м газу, які виділяються Україні, майже 7 млрд куб м газу припадає на видобуток приватних компаній. Приватні компанії не бажають продавати газ навіть за ціною 7,2 тисяч грн. Вони продають газ зараз по 9,6 тисяч грн", - додав глава "Нафтогазу".

У Міністерстві фінансів України відбулося засідання робочої групи для знаходження оптимальної моделі оподаткування для газодобувних компаній. Рентна ставка для газодобувних компаній в Україні може бути знижена.

2 березня у Верховній Раді був прийнятий урядовий законопроект про підвищення рентної плати за користування надрами держкомпанії "Укргазвидобування" і компанії "Укрнафта" з держчасткою 50%+1 акція.

Shell та ПАТ "Укргавідобування" в 2011 році оновили договір про спільну діяльність. Договір, пайова участь компаній в якому становить 50 на 50, передбачає буріння трьох пошукових свердловин, розвідку і видобуток вуглеводнів в ущільнених пісковиках на площі близько 1,3 тис. Кв. км.

У вересні 2013 року Shell і "Укргазвидобування" завершили буріння першої розвідувальної свердловини, в березні 2013 року - другої свердловини.

Shell - міжнародна компанія, що об'єднує енергетичні та нафтохімічні підприємства в 90 країнах світу. "Укргазвидобування" є найбільшим газодобувної компанією країни, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні.

 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.