The Castle

Попси попса (vol. 6)

олександр ковальчук,  8 липня 2015

Канікулярний випуск більш-менш традиційного огляду нетрадиційної львівської попси.

Євромайдан мав принести спраглій львівській культурі хоч якісь натяки на те, що так давно очікували пророки – фонтануючий оргазм нових звуків, нових відкриттів та нових проривів.

Януковича, Сала і Сех вже не має (отже й не має тих, хто міг би заважати розвитку патріотичної львівської музики у культурній столиці України), а керівничка управління культури Львівської міської ради Ірина Подоляк стала нардепкою.

І хоча Львів вже давно не є культурною столицею України (бо культурна столиця України – це Погулянка), але у ньому періодично дріботять та копошаться різні колективи, гурти, групи та виконавці.

Науці невідомо, що аж так вплинуло на підвищену активізацію львівської попси. Можливо, що це війна. Але також, можливо, що це – агонія туристичного Львова.

Ледве не щодня з'являються нові кліпи, ледве не щовечора – концерти, і ледве не щоночі – підвальні квартирники.

Закономірно, що така активність львівської попси приносить і деякі покручні результати.

The Castle "Water Guns"

Львівський колектив The Castle з невідомого переляку чомусь вперто називає свою дебютну творчість тві-попом, хоча тві-попом у їхньому кліпі навіть не чути за кілометр з боку Шоломині.

Усе, що є треці "Water Guns" найбільше нагадує творчість британського колективу The Coral на альбомі "Roots And Echoes" (2007), звідки навіть дуже зручно замахнутися на The Kinks і навіть на самого Скотта Вокера (транзитом через The Last Shadow Puppets).

Єдине, що тут може апелювати до естетики тві, так це розмазані соплі старанного учнівського (навіть дошкільного) копіювання чужого саунду та чужих інтонацій.

Даховий кліп, напевне, перший у Львові (тут треба перевіряти), але точно не перший в Україні, бо ж існує, наприклад, у природі кліп "Я с тобой" проклятої від Сяну до Дону співачки Ані Лорак.

Милі хлопчики замахнулися на щось невідоме, хоча могли просто мріяти та слухати нові альбоми Ducktails "St. Catherine" (2015), наприклад, трек "Heaven's Room" чи Tame Impala "Currents" (2015), наприклад, трек "The Moment" чи Part Time "Virgo's Maze" (2015), наприклад, трек "Honey Lips"

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.