Новини

Соціум

абітурієнти

абітурієнти

osvita.ua

П'ятниця, 10 липня 2015, 11:561208

З 10 липня вступ до ВНЗ здійснюватиметься за новими правилами

В Україні з 10 липня починається вступна кампанія до вищих навчальних закладів, яка вперше проходитиме за новим законом про вищу освіту.

Про це повідомляє Корреспондент.net

Відтак, абітурієнти можуть подати одночасно максимум 15 заяв (у 5 вузів і на 3 спеціальності в кожен), надавши кожній певну пріоритетність.

Таким чином вступники зможуть позначити, де хочуть вчитися найбільше: заява з пріоритетом №1 – найбільш бажаний варіант, №15 – найменш бажаний.

Крім принципу пріоритетності новими правила визначено, що вузи самі визначають, яким чином вони будуть враховувати середній бал атестата абітурієнта. Закон також вводить новий механізм розрахунку конкурсного балу, через що не приймаються сертифікати ЗНО, отримані в попередні роки.

Подати документи можна в електронній формі на сайті ez.osvitavsim.org.ua або в самих вузах до 18:00 31 липня.

Прийом заяв від абітурієнтів, які складають вступні іспити, закінчується 24 липня. Вступні іспити і співбесіди проводяться з 25 липня по 31 липня.

Вузи повинні опублікувати рейтинговий список рекомендованих до зарахування на місця для отримання рівня молодшого спеціаліста або бакалавра за кошти державного бюджету не пізніше 12:00 4 серпня, а на контрактні місця – не пізніше 12:00 15 серпня.

Зарахування абітурієнтів на місця держзамовлення буде здійснюватися до 12:00 10 серпня, а самі абітурієнти повинні подати оригінали необхідних документів до ВНЗ до 18:00 8 серпня (для контрактників – 15 серпня).

Нагадаємо, до завершення навчального року припинять діяльність 60 ВНЗ та їх відокремлених підрозділів, з них 3 ВНЗ – львівські.  

 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.