Новини

Соціум

Центр правового захисту учасників АТО

Центр правового захисту учасників АТО

Вівторок, 28 липня 2015, 12:22817

Сім’ям учасників АТО складно отримати пільги

За 11 місяців роботи юристи «Центру правового захисту учасників АТО» з'ясували, що сім’ї учасників АТО знають про пільги, але не можуть їх отримати.

Про це повідомляє «Центр правового захисту учасників АТО».

«Учасники АТО, які звертаються за допомогою до нашого центру скаржаться на те, що оформити будь-які пільги сьогодні дуже складно. Адже, для цього необхідно зібрати цілий пакет документів, а щоб отримати документи, треба не одну годину вистояти у черзі під кабінетом, та ще й не одним», – розповіла юрист «Центру правового захисту учасників АТО» Тетяна Кочірко.

Загалом, юристи центру проконсультували понад 1200 осіб. За фаховою допомогою  зверталися як учасники АТО, так і їх рідні. На гарячу лінію центру телефонують з Київщини, Житомирщини, Одеси, Волині, і навіть з  окупованих територій України.

Найбільше звернень юристи «Центру правової допомоги учасників АТО»  отримують від мешканців Львівщини та Львова. Військовослужбовці та їх рідні найчастіше скаржаться на те, що не можуть отримати статус учасника бойових дій, що їм не виплачують заробітну плату та затримують терміни демобілізації.

«Зросли звернення щодо порядку надання 75 % знижки на оплату комунальних  послуг учасникам бойових дій. Цікавляться військовослужбовці  оформленням даної пільги за фактичним місцем проживання, а не за місцем реєстрації. У зв'язку із останніми змінами до законодавства у сфері соціального захисту учасників АТО, надходять звернення щодо роз'яснення права військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, щодо позаконкурсного вступу їхніх дітей до ВНЗ та переважного право на вступ до  ПТУ.

Також не зменшується кількість звернень дружин учасників АТО, які цікавляться  процедурою першочергового відведення земельних ділянок учасникам АТО, оскільки відповідні сільські, міські, селищні ради затягують із наданням відповіді на заяву про виділення земельних ділянок», – зазначила Тетяна Кочірко.

Також до «Центру правового захисту учасників АТО» звернулися працівники «Першого міського центру вторинної правової безоплатної допомоги», з пропозицією співпраці.  Адже, їх структура забезпечує людей безкоштовною правовою допомогою під час судових процесів. «Центр правового захисту учасників АТО»  надає, здебільшого фахові правові консультації. Від початку липня цього року, обидві організації об’єднали сили, щоб допомагати військовослужбовцям, які захищають нашу Батьківщину.

Нагадаємо, «Центр правового захисту учасників АТО» – це об'єднання фахових юристів та волонтерів, які безкоштовно надають правову допомогу військовим та їх родинам. Центр був створений у вересні 2014 року з ініціативи народного депутата України Ігоря Васюника.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.