Новини

Політика

населений пункт

населений пункт

bukpravda.cv.ua

На Львівщині перейменують два села з радянською назвою

П'ятниця, 14 серпня 2015, 14:56

Протягом трьох місяців в Україні мають перейменувати 908 міст і сіл, з них 2 – на Львівщині.

Про це повідомляє Український інститут національної пам'яті.

У рамках декомунізації, населені пункти Львівської області Максимівка Старосамбірського району та Андріївка Буського району перейменують. До 21 листопада органи місцевої влади повинні прийняти рішення про декомунізацію назв цих сіл.

Як тільки мешканці з місцевою владою визначаться з новою назвою, то ці пропозиції будуть надані Верховній Раді на затвердження. Якщо місцева рада не подасть свою пропозицію, тоді парламент прийматиме рішення на основі рекомендації інституту.

Загалом в Україні планують перейменувати 30 міст, 51 містечка, 711 сіл та 116 селищ.

Винятки для перейменування становлять назви, пов’язані із видатними радянськими діячами української науки та культури, а також із рухом опору та вигнанням нацистських окупантів з території України.

Зазначимо, що єдиною областю в Україні, де не виявлено жодної комуністичної чи нацистської назви населених пунктів, є Івано-Франківська.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна рада увічнила перемогу над нацизмом та заборонила використання комуністичної символіки.

Як розповіли у  інституті національної пам'яті, назва села Максимівка увіковічнює офіцера НКВД Максимова, який воював проти УПА. Громада ще з 2008 року прагне повернути селу історичну назву Лібухова".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.