Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Ігор Васюник

Прес-реліз,   Вівторок, 15 вересня 2015, 17:49

Вакханалія з незаконними будівництвами у Львові буде доти, доки це дозволятиме міськрада – Васюник

Ігор Васюник

Згідно з законом ВРУ, з 1 вересня повноваження зі здійснення держархбудконтролю передаються до органів місцевого самоврядування.

Про це повідомила прес-служба народного депутата України Ігоря Васюника.

Відтак, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства» передбачає навести лад з незаконними будівництвами.

Проте, як заявив Ігор Васюник, львівська влада не поспішає перейняти повноваження держархбудконтролю, а отже – брати на себе відповідальність.

«Те, що кожен день у Львові виникають нові будівельні скандали і ще ніхто за це не поніс відповідальності – відбувається за мовчазної згоди міської влади. Правда є така, що початок всіх будівельних робіт розпочинається з виділення земельної ділянки та погодження виконавчими органами міськради містобудівних умов та обмежень. Без цих документів забудовник не може нічого робити, а архбудконтроль – не може реєструвати ніяких декларацій.

Більше того, архбудконтроль при реєстрації дозвільних документів не перевіряє достовірність поданих забудовником даних, а лише їх повноту. Тому, якщо у Львові спалахує черговий скандал з будівництвом, міська влада  мала б вийти і сказати – погоджувала вона чи не погоджувала містобудівні умови та обмеження, законно чи незаконно забудовник будує на певній ділянці. Тому, якщо за 9 років у Львові не знесено та не зупинено жодного незаконного будівництва – це не лише винна архбудконтролю, а в першу чергу – міської влади. Немає покараних – отже хтось з кимось в долі, або хтось когось «кришує», – зазначив Ігор Васюник.

За його словами, через постійні скандали з незаконними будівництвами в історичній частині Львова або на території зелених зон, будівництво без документів, – потерпають законослухняні будівельні фірми. Адже недовіра громадськості до дій забудовників лише зростає.  

«Львів повинен розвиватись і розбудовуватись. Є законослухняні забудовники, які проходять всі 9 кіл пекла бюрократії і погодження. А є забудовники, яким дозволяють будувати, до прикладу, в буферній історичній частині міста або в парку, незаконно будувати. Мер Львова Андрій Садовий неодноразово заявляв, що він з нетерпінням чекає моменту, коли міська рада зможе сама контролювати та боротись з незаконними забудовами у Львові. Проте, як виявилось, – це не так. Зміни до законодавства ухвалені і вступили в дію з 1 вересня, проте міськрада досі не створила у своєму складі інспекцію держархбудконтролю», – наголосив нардеп.

Васюник також додав, що міська влада мала затвердити відповідне положення про інспекцію держархбудконтролю у своєму складі, звернутися до Держархбудінспекції у Львівській області з проханням створити спільну комісію з передачі місту відповідної документації та вирішення питань щодо утворення та функціонуванням відповідного органу при міськраді.

«Садовий не спішить брати на себе відповідальність: орган при міській раді не створений, положення не затверджено, комісію ніхто і не думав створювати. Всім, мабуть, вигідно коли довго шукають «крайнього», а за цей час незаконне будівництво закінчується і успішно узаконюється судами. Доки не буде забезпечено прозорість та публічність діяльності Львівської міськради, яка має всі необхідні повноваження у сфері містобудівної діяльності, для того щоб єдині для всіх правила забудови міста Львова виконувались,  доти безкарно процвітатиме незаконне будівництво», – повідомив Ігор Васюник.

Нагадаємо, у випадку, якщо міськрада до 1 вересня не створить інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю, зазначені повноваження будуть передані до відповідного уповноваженого Львівської ОДА.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.