Новини

Політика

Хорватія

Хорватія

neweurope.com.ua

Хорватія закрила кордон із Сербією через мігрантів

П'ятниця, 18 вересня 2015, 09:50

Хорватія закрила пункти пропуску на кордоні із Сербією, щоб стримати потік біженців. 

 

Про це повідомляє Euronews.

Наразі сьогодні залишається відкритим лише один з восьми переходів на автотрасі Баяково-Батровці.

У четвер, 17 вересня, у міністерстві внутрішніх справ республіки заявили, що Хорватія закриє свій кордон, якщо за день прибуватиме більше 8 тисяч мігрантів.

За даними місцевої поліції, з ранку середи хорватський кордон перетнули понад 11 тисяч біженців. Вони намагаються сісти на потяги, що прямують до Загреба. Звідти біженці хочуть потрапити до Словенії, і далі до Австрії і Німеччини.

У зв‘язку із цим Любляна також оголосила про запровадження контролю на своєму кордоні. А міноборони Австрії планує спрямувати 150 вояків на допомогу підрозділам поліції, що охороняють кордон зі Словенією.

Нагадаємо, після того, як Угорщина закрила кордони, переселенці шукають інші варіанти маршрутів до центральної та північної Європи. Один з них пролягає через Румунію в обхід закритого кордону із Сербією. Інший – через Хорватію та Словенію до Австрії.

Через ситуацію з мігрантами, Єврокомісія пропонує розподілити між країнами-членами Євросоюзу 160 тисяч біженців. 17 вересня Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії про розподіл біженців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.