Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Інфраструктура

електропоїзд

avtohata.net

Четвер, 15 жовтня 2015, 11:35

Львівська залізниця зазнала збитків 679 млн грн

електропоїзд

Протягом 9 місяців поточного року Львівська залізниця перевезла у приміському сполученні 42 млн пасажирів, 79% або 33 млн з них – безкоштовно. 

Про це повідомила прес-служба Львівської залізниці.

Збитки Львівської залізниці від приміських перевезень за 9 місяців поточного року склали 679 млн гривень

Експлуатаційні витрати магістралі за підсумками січня-вересня склали 759 млн гривень, коли доходи від приміських перевезень становлять лише 80 млн гривень. Таким чином, лише 10% витрат Львівської залізниці покрито фактичними доходами, збитки становлять 679 млн гривень.

На перевезення пасажирів пільгових категорій у приміському сполученні за 9 місяців поточного року Львівська залізниця витратила понад 60 мільйонів гривень. Водночас обласні адміністрації компенсували лише 26,7 мільйона – 44,6% від загальної суми. Хоч адміністрації виконують планові показники відшкодування, однак у бюджети закладено набагато менші суми, аніж фактичні витрати залізниці. Так, на увесь 2015 рік у бюджеті семи західних областей передбачено 37,8 мільйона гривень, коли вже за 9 місяців магістраль витратила понад 60 мільйонів гривень для перевезення громадян пільгових категорій.

Ще більш проблемною є ситуація із компенсаціями за перевезення студентів, яких серед загальної кількості пасажирів – понад 20%. За 9 місяців Львівська залізниця витратила на перевезення студентів 29,8 млн гривень.

Міносвіти за цей період повернуло лише 2,81 млн грн. А на увесь 2015 рік закладено всього лише 3,8 млн гривень для відшкодування Львівській магістралі.

В умовах критичного зношення рухомого складу, різкого зростання цін на матеріали для проведення ремонту та екіпірування поїздів у приміському сполученні залізничники звертаються до громадян з наполегливим проханням чесно сплачувати за користування послугами залізничного транспорту, а органи місцевого самоврядування – докласти усіх зусиль для належного відшкодування залізничникам визначених сум за перевезення пільговиків.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.