Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Інфраструктура

тарифи на воду

ua.korrespondent.net

Четвер, 3 грудня 2015, 11:44

З січня тарифи на воду зростуть на 10%

тарифи на воду

З січня наступного року у Львові діятимуть нові тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Як інформує ЛМКП «Львівводоканал», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг скоригувала тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення.

Перегляд тарифу відбувся внаслідок зростання цін на енергоносії, зокрема від травня 2015 року до листопада 2015 року тариф на електроенергію зріс з 1,662 грн. до 1,825 грн. (з ПДВ за 1 кВт/год). Внаслідок коригування тарифу вартість послуг водопостачання зросте на 10%, тобто на 0,408 грн. з ПДВ, а водовідведення – на 5,6%, це 0,216 грн. з ПДВ.

Окрім цього НКРЕКП перейшла від єдиного тарифу для всіх категорій споживачів, а саме виділила окремий тариф для оптових споживачів, що спричинило зростання тарифу для інших категорій споживачів.

Відтак, згідно з постановою НКРЕКП, тарифи для споживачів, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення (в т.ч. для населення), будуть такі (з ПДВ):

- на централізоване водопостачання – 5, 46 грн. за 1 куб.м;

- на централізоване водовідведення – 4, 02 грн.за 1 куб. м.

Водночас затверджено тарифи для споживачів, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення. Для ліцензіатів, які придбавають в іншого ліцензіата питну воду з метою її подальшої реалізації споживачам та подають стічні води на очищення іншому ліцензіату за окремими тарифами на централізоване водопостачання та/або водовідведення:

- на централізоване водопостачання – 2, 376 грн. за 1 куб.м. (з ПДВ);

- на централізоване водовідведення – 0, 624 грн.за 1 куб. м. (з ПДВ).

«Ми постійно наздоганяємо тариф на електроенергію, який змінюється практично щомісяця. У цій гонитві під загрозою знеструмлення водоканали змушені розраховуватися з енергетиками за збільшеною вартістю електроенергії, яка не передбачена діючими тарифами. Така ситуація надзвичайно обмежує ресурси підприємства на ремонти та енергоощадні заходи. Стабілізувати фінансовий стан водоканалів можна завдяки паралельному коригуванню тарифів на електроенергію та водопостачання», – зазначили у ЛМКП «Львівводоканал».

Нагадаємо, з травня вартість 1 куб.м води на централізоване водопостачання становить 4,21 грн. Згідно з рішенням НКРЕКП, тарифи розділені на 4 групи. У кожній області встановлюються тарифи однієї з 4 груп: від 4 до 6 грн за куб. м; від 6 до 8 грн за куб. м; від 8 до 9 грн за куб. м; від 10 грн за куб. м.

А нещодавно уряд скасував єдині тарифи на водопостачання.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.