Новини

Політика

Євросоюз

Євросоюз

5.ua

За стримання потоку біженців Туреччині обіцять членство в ЄС

Вівторок, 15 грудня 2015, 12:32

Євросоюз та Туреччина відновили переговори про вступ до ЄС.

Про це повідомляє Euronews.

Стримання потоку біженців в обмін на безвізовий режим, гроші на мігрантів і переговори про вступ до ЄС – приблизно так виглядає домовленість між Туреччиною та Євросоюзом.

14 грудня міністри закордонних справ ЄС поновили перервані переговори з Анкарою про вступ до європейського клубу.

"Ми відкрили нову главу на переговорах після дворічної перерви, це є добрим символом того, що ЄС та Туреччина потребують тісних та позитивних відносин. Проблеми, що стоять перед нами, такі як тероризм і міграція, вимагають більш далекосяжних і конструктивних відносин", – зазначив турецький міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу.

Туреччина вже прийняла близько 2 мільйонів біженців із Сирії. Водночас Євросоюз хоче, аби турецька держава посилила контроль за потоком біженців, адже більшість мігрантів прибуває до Євросоюзу через Туреччину. Анкара попросила в Євросоюзу 3 мільярди євро на облаштування центрів з прийому біженців, і ЄС пообіцяв виділити ці гроші.

Нагадаємо, ЄС ще у листопаді обіцяв виділили Туреччині кошти на біженців. Також, станом на 11 грудня, за останні три місяці до Євросоюзу прибуло більше 400 тисяч біженців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.