Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Грибовицьке сміттєзвалище

Вівторок, 15 грудня 2015, 18:49

Відкрито кримінальне провадження за фактом незаконної заготівлі металобрухту на Грибовицькому сміттєзвалищі

Грибовицьке сміттєзвалище

Про це повідомила волонтерка проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" та блогерка Олена Ярошенко у виступі під час круглого столу, що відбувся 14 грудня у Львові і був присвячений презентації матеріалів проекту.

У відповідь на її журналістські запити та матеріали чергового відвідування Грибовицького сміттєзвалища, 7 грудня слідчим Жовківського відділення поліції Кам’янко-Бузького відділу поліції Національної поліції  у Львівській області відкрито кримінальне впровадження  і розпочато досудове розслідування за фактом незаконної заготівлі металобрухту на території Грибовицького сміттєзвалища.

Кримінальне впровадження порушено за ч. 1 ст. 213 Кримінального кодексу "Порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом". До матеріалів кримінального впровадження також додані факти, зібрані, волонтерами проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщині".Під час вчорашнього виступу на круглому столі, що відбувся 14 грудня в рамках проекту, старший інспектор з особливих доручень Управління превентивної діяльності ГУ НП у Львівській області Віктор Шкрібляк підтвердив, що поліція відкрила і розслідує дану справу.

Зараз поліція працює над тим, щоб встановити тих, хто займається незаконною діяльністю на сміттєзвалищі, і сподіваємось дасть відповіді на питання: хто всі ці люди, які займаються підприємницькою діяльністю на Грибовицькому сміттєзвалищі, і на який підставах?

Разом з тим він висловив переконання, що зусиль правоохоронних органів недостатньо, щоб навести порядок на сміттєзвалищі.За час відвідування полігону технічно-промислових відходів, волонтери проекту встановили, що ЛКП "Збиранка", яке займається експлуатацією сміттєзвалища,  немає функцій охорони порядку на ньому. Тому вхід на сміттєзвалище відкритий всім бажаючим.

Отож мешканці сіл, що знаходяться поблизу сміттєзвалища, а також роми, які оселяються таборами поблизу нього, самовільно займаються сортуванням сміття з метою незаконного продажу відходів.

Другою невирішеною проблемою Грибовицького сміттєзвалища є три озера з 150 тонн кислих гудронів, які також ніким не охороняються. Під час експедицій на сміттєзвалище волонтери зафіксували, що в ці озера продовжують зливати невідому рідину.

На даному етапі, проводиться журналістське розсліування щодо того, хто ж є відповідальним за належне утримання цих гудронів, адже комунальне управління господарства Львівської міської ради повідомило волонтерам, що воно не має жодного стосунку до гудронів, що перебувають у приватній власності.

Депутат Дублянської міськради Ігор Іванюк, який вже багато років займається вирішенням проблеми закриття Грибовицького сміттєзвалища та подоланням шкідливих наслідків для громад навколишніх сіл, висловив занепокоєння тим, що попри рішення санітарних служб про закриття сміттєзвалища, ухваленого ще в 2006 році, воно продовжує експлуатуватися, а дії міськради Львова  вважає такими, що не вирішують цю проблему глобально.

Також Олена Ярошенко повідомила, що після запитів до комунального управління Львівської міської ради щодо аварійного дизбар’єра на станції в’їзду, його було поремонтовано і приведено до робочого стану відповідно санітано-технічним нормам.

14 грудня у Львові відбувся круглий стіл, на якому учасники проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщині" представили громадськості , експертам та владі матеріали, зібрані ними в ході реалізації проекту.

У грудні близько 30 журналістів, блогерів і студентів стали слухачами тренінгу "Як писати лонгрід", що відбувся в рамках проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини".

У листопаді експерти проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" провели тренінг для журналістів і студентів про те, як проводити журналістські розслідування.

У липні редакція ІА "Варіанти" в партнерстві з фахівцями Товариства "Зелений хрест", кафедри нових медіа ЛНУ ім. І. Франка й Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА розпочали реалізацію проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини".

Проект релізується за сприянням Freedom House та Міністерства закордонних справ Новегії.

Проект "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" покликаний активізувати зусилля місцевої влади, громадськості та журналістів регіону на вирішення екологічних проблем, які є джерелами соціальної напруги і які перешкоджають інтеграції до ЄС.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.