Новини

Економіка

Львів

Львів

Найбільше українці підтримують Меркель та Лукашенка

П'ятниця, 12 лютого 2016, 14:48

Із серед світових лідерів найприхильніше українці ставляться до Лукашенка та Меркель, найгірше до – Путіна.

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 14-22 січня цього року щодо ставлення українців до світових лідерів, президенту Білорусії Олександру Лукашенко довіряють 63% опитаних українців.

Позитивно українці ставляться також до канцлера Німеччини Ангели Меркель – 58% , президент Литви Далі Грибаускайте – 51%, 49% опитаних підтримують президента Польща Анджея Дуду та президента США Барака Обаму. До президента Франції Франсуа Олланда прихильні 40% опитаних, а до глави Казахстану Нурсултана Назарбаєва – 37%.

Негативний рейтинг очолює президент Росії Володимир Путін (80%). Третина населення негативно ставляться до Барака Обами, а четвертина – до Олланда, Назарбаєва, Меркель.

Мешканці західного та центрального регіонів більш прихильні до Меркель та Обами, натомість мешканці Півдня та Сходу краще ставляться до Лукашенка та Назарбаєва. Відносно позитивно ставляться до Путіна лише на Сході, передусім, на Донбасі. 

Люди старшого віку підтримують Лукашенка, Назарбаєва та Путіна, водночас молодь позитивно ставиться до Меркель, Обами та Олланда.

Чим вищий рівень освіти українців, тим краще вони ставляться до західних лідерів: Меркель, Грибаускайте, Обами, Дуди, Олланда і навпаки.

Серед прихильників вступу до Європейського Союзу та НАТО найвищий рейтинг є у Ангели Меркель, Далі Грибаускайте, Барака Обами та Анджея Дуди. Лукашенка та Назарбаєва підтримують прибічники вступу до Митного Союзу. Хоча Лукашенко має високий рівень підтримки як серед прибічників Євроінтеграції, так і серед прихильників Митного Союзу.

Щодо російського президета, то за останні чотири роки рівень позитивного ставлення до нього погіршився з 53 до 10%.

Ставлення до Меркель також є мінливим: наприкінці 2013 року воно покращилося з 56% у 2012 році до 61%, у 2014 році – погіршилося до 51%, а у 2016 році показник знову зріс до 57%.

Найбільше зросли рейтинги Грибаускайте (з 36 до 51%) та Олланда (з 32 до 40%).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.