Новини

Соціум

кінотеатр "Львів"

кінотеатр "Львів"

Кінотеатр Львів хочуть перетворити на культурний центр

Вівторок, 23 лютого 2016, 16:12

На базі кінотеатру «Львів», що перебуває у руйнівному стані, пропонують утворити культурний центр, на який потрібно нібито 25 мільйонів гривень. 

Про це сьогодні розповів кореспонденту Варіантів голова комісії Львівської облради з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та ЗМІ Юрій Візняк.

За його словами, на базі кінотеатру «Львів» комісія пропонує створити культурний центр, де б функціонували дитячі гуртки, транслювали фільми, а також проводили би кінофестивалі.

«За попередніми даними на ремонт кінотеатру Львів потрібно близько 25 мільйонів гривень. Тут мова йде не лише про ремонт самої будівлі, а й про паркінг та інші роботи на території Стрийського парку», – розповів Юрій Візняк.

На такій цифрі наполіг сьогодні директор кінотеатру Мирослав Аренович, який фактично довершив процес руйнування кіноустанови.

25 мільйонів гривень ні міська, ні обласна ради виділити не можуть. Відтак, попри спробу отримати кошти з регіонального фонду, до відновлення кінотеатру «Львів» залучатимуть інвесторів.

Головною вимогою до інвестора буде збереження цільового призначення кінотеатру. Тобто інвестор не матиме права в приміщенні кінотеатру чи на території парку будувати ресторани або будь-які інші громадські заклади, оскільки Стрийський парк є національною пам'яткою садово-паркового мистецтва.

Відтак, на його території може функціонувати тільки кінотеатр.

«Тому для нас важливо, аби інвестор, зайшовши на територію парку, залишив право здійснювати кіномистецьку діяльність», – наголосив Юрій Візняк.

Тож громадських активістів та небайдужих львів’ян запрошують до співпраці та закликають подавати свої пропозиції щодо перспектив розвитку кінотеатру «Львів».

«Нам потрібно почути думку громадськості. Якщо ми вкладемо кошти, знайдемо інвесторів, створимо такий культурний центр, а батьки не приводитимуть своїх дітей на гуртки, мешканці не приходитимуть на кінопокази та фестивалі, то чи є необхідність взагалі за це братися? Якщо громадськість висловиться «за», то комісія разом із депутатським корпусом розроблятиме відповідні проекти, кошториси, шукатиме інвесторів і проводитиме ремонтні роботи у кінотеатрі», – зазначив Юрій Візняк.

Вже 20 березня відбудуться громадські слухання, в результаті яких комісія культури Львівської облради прийматиме остаточне рішення щодо функціонування кінотеатру, за яке голосуватимуть депутати на наступній сесії обласної ради.

Додамо, кінотеатр «Львів» функціонує з 1958 року, втім тепер він практично не працює і перебуває на межі зникнення: у приміщенні не працює опалення, у глядацькому залі прогнила і просто провалюється під ногами підлога, а також виникли проблеми із дахом. 

Жодних коштів із місцевого бюджету кінотеатр  зараз не отримує, тому перебуває на самоутриманні. 

Нагадаємо, раніше у Львівській облраді пропонували перенести у кінотеатр «Львів» Обласну контору прокату кінофільмів. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.