Новини

Соціум

Золота Роза

Золота Роза

На реконструкцію Простору Синагог у Львові зібрали понад мільйон гривень

Середа, 9 березня 2016, 17:09

Для втілення меморіального проекту «Простір Синагог» у місті наразі зібрано 1 125 000 гривень.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

За словами організаторів проекту, цих коштів вистачає для того, щоб продовжити роботи на території меморіального громадського простору. Однак, збір коштів ще триває, адже дефіцит бюджету на цей час складає 31500 євро.

Загалом, благодійні пожертви надходять від приватних благодійників з України, Австрії, Великобританії, Німеччини, США та Ізраїлю.

Мова іде, зокрема, про збір коштів для інсталяції «Увіковічнення», яку розташують між залишками синагоги «Золота Роза» та помаркованим фундаментом Будинку Навчання.

За словами організаторів, завершення маркування фундаменту Будинку Навчання і створення тут зеленої зони, а також фінальні консерваційні роботи на ділянці «Золотої Рози» продовжать орієнтовно наприкінці березня.

Нагадаємо, проект «Простір Синагог» передбачає створення меморіального громадського простору на тій ділянці єврейського кварталу Львова, де до 1942 року стояли дві синагоги та Бейт Гамідраш (Будинок Начання).

Однак, у вересні минулого року директор Центру «Єврейське відродження» Мейлах Шейхет заявив про порушення, що мали місце під час роботи над меморіалом «Простір синагог» на пл. Арсенальній, також він вважає, що реставрація проводиться з порушеннями.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.