Новини

Політика

Львівщина

Львівщина

Верховна Рада перейменувала два села на Львівщині

Четвер, 19 травня 2016, 17:55

Верховна Рада перейменувала села Андріївка та Максимівка.

Сьогодні на сесії Верховна Ради 249 народних депутатів підтримали постанову про перейменування 9 районів та 291 населений пункт у рамках закону про декомунізацію.

Зокрема, нардепи перейменували два села на Львівщині: село Андріївка Буського району перейменовано на село Мармузовичі, а село Максимівка Терлівської сільської ради Старосамбірського району – на Лібухова.

Зазначимо, як розповіли у Інституті національної пам'яті, назва села Максимівка увіковічнює офіцера НКВД Максимова, який воював проти УПА. Громада ще з 2008 року прагне повернути селу історичну назву Лібухова.

Щодо села Андріївка Буського району, то його назва походить від прізвища Андреєв. У 1939 році в селі було організовано МТС, першим директором якої став І. М. Андреєв.

У 2015 році у селі відбулися громадські слухання у результаті яких було вирішено залишити сучасну назву в честь Апостола Андрія Первозваного, з яким асоціюється в більшості мешканців назва села. Відтак, у квітні цього року комісія Львівської облради вирішила не змінювати назву села, а переназвати на честь апостола Андрія.

Нагадаємо, 9 квітня Верховна рада заборонила використання комуністичної символіки. Депутати підтримали закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки".

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.