Новини

Політика

судова справа

судова справа

КС відмовив скасувати довічні пенсії для суддів

П'ятниця, 10 червня 2016, 15:52

Конституційний суд визнав неконституційним скасування та обмеження довічних доплат до пенсій суддям, які пішли у відставку.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зазначимо, 22 січня цього року Верховний Суд звернувся до Конституційного Суду України з проханням визнати невідповідними Конституції положення закону, відповідно до яких на період із 1 січня до 31 грудня 2016 року особам, які працюють на посадах і на умовах, передбачених законом про держслужбу і про прокуратуру, щомісячне довічне грошове забезпечення не виплачується.

У законі також йшлося про те, що з 1 січня 2017 року виплати щомісячної довічної пенсії на період роботи на посадах, які надають право на його призначення, призупиняються, а виплачується пенсія відповідно до загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Крім того, ці положення закону визначають, що максимальний розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці з урахуванням усіх надбавок і підвищень не може перевищувати 10740 грн.

Верховний Суд обгрунтував своє подання тим, що закон суттєво звужуює і частково скасовуює обсяг конституційних гарантій незалежності суддів.

Конституційний Суд розпочав розгляд цієї справи у лютому цього року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.