Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Грибовицьке сміттєзвалище

Четвер, 30 червня 2016, 13:08

Львівська мерія прагне вивозити сміття на Яворівський полігон

Грибовицьке сміттєзвалище

У міськраді пропонують спорудити сміттєпереробний завод на 40 га, які належать до території Яворівського полігону.

Про це сьогодні повідомив начальник управління житлового господарства міськради Юрій Голець на сесії Львівської міської ради.

"Основне питання, яке потрібно зараз вирішити, це знайти земельну длянку для побудови сміттєпереробного заводу. Для цього потрібно не менше 40 га землі. Ми можемо звернутися до центральної влади для того, щоб виділити землю поблизу Яворівського полігону, який займає величезну територію і створити регіональний полігон, який б обслуговував не лише Львів, але й увесь регіон", – заявив Юрій Голець.

За його словами, 22 міськрад області відмовилися виділити землю під новий полігон.

"На Львівському міському полігоні твердих побутових відходів захоронено більше 55 млн куб.м сміття, яке завозилося не лише зі Львова, але й і з районів. Є проблеми із фільтратами, яких є близько 80 куб.м. Вони раніше витікали у річку Малехівка, доки не звели дамбу", – заявив Юрій Голець.

Нагадаємо, на початку червня депутати Яворівської райради запропонували розміщувати сміття зі Львова на території Яворівського полігону, однак депутати львівської облради цю пропозицію відхилили.

Як роз'яснив голова комісії з питань екології Львівської облради Андрій Білоус, жодна громада в області не захоче перетворити частину своєї землі на сміттєзвалище без гарантій. Для того, щоб отримати ділянку, спочатку необхідно розробити проект сміттєпереробного заводу.

Зазначимо, Грибовицьке сміттєзвалище оголосять зоною техногенної катастрофи. А Європейський інвестиційний банк готовий надати 30 мільйонів євро на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища і 10 – на сміттєпереробний завод.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.