Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

свиноферма

zolotonosha.ck.ua

Прес-реліз,   Субота, 30 липня 2016, 13:52

Поліція з'ясує причини перешкоджання підприємницькій діяльності Лемберг-агро у Дулібах

свиноферма

ТзОВ Лемберг-Арго звернулось до Жидачівського відділення поліції Стрийського  відділу ГУ НП у Львівській області із заявами про кримінальні правопорушення.

Лемберг-Арго, серед іншого, просить правоохоронців розслідувати, на їхнє переконання, шахрайські дії попереднього власника тваринницького комплексу у селі Дуліби.

У заяві зазначено, що дана особа фактично ввела інвестора в оману, не повідомивши йому про існуючі порушення чинного законодавства щодо дотримання санітарних норм, що перешкоджають подальшій діяльності.

Зокрема, при продажі ферми не було повідомлено про розташування в санітарній зоні недобудованої школи та житлових забудов мешканців Дуліб.

Також не було повідомлено про те, що на території об’єкта відсутнє постійне та автономне водопостачання.

Ще одна заява, подана Лемберг-Арго до поліції, стосується фактів, що свідчать про перешкоджання підприємницькій діяльності, а семе: блокування роботи ферми мешканцями Дуліб, яке розпочалося в березні 2016 року через підбурювання з боку невстановлених осіб і яке спричиняє інвестору значні економічні збитки.

Встановити причини перешкоджання підприємницькій діяльності "Лемберг-агро" поліцію закликають також громадські організації, які обєднують, зокрема, і учасників АТО.

Занепокоєння у них викликає той факт, що блокується робота підприємства, яке впродовж усього періоду війни на Сході України безвідмовно допомагає атівцям.

Нагадаємо, 29 липня у Львові відбулась прес-конференція на тему конфлікту довкола свиноферми у селі Дуліби, що в Жовківському районі. Мешканці Дуліб заявли, що побоюються смороду, що може поширитись від ферми, адже схожу ситуацію вже мають у сусідньому селі.

Натомість представники Ходорівського мясокомбінату, в структуру якого входить ТзОВ Лемберг-Арго, переконливо доводили, що поставлять фільтри і не труїтимуть мешканців небезпечними аміачними відходами.

Учасники прес-конференції також озвучили інформацію про шахрайські дії попереднього власника свиноферми та місцевої влади, які багато в чому посприяли виникненню конфлікту. 

Як з'ясувалось, тваринницький комплекс в селі Дуліби був збудований в 1958-1979 рр. з дотриманням санітарних норм. Однак в 1989 р. в санітарній зоні комплексу, всупереч вимогам законодавства, було збудовано корпус нової школи. Пізніше місцева влада, продовжуючи скоювати посадові злочини, дозволила у санітарній зоні ферми виділення ділянок для житлового будівництва. Незважаючи на це, в 2001-2013 рр. тваринний комплекс використовувався вирощування великої рогатої худоби та свиней колишнім головою колгоспу Є. Іваніцьким, який його приватизував. 

Лемберг-Арго в листопаді 2013 року придбало цей об'єкт у Іваніцького, сплативши останньому, згідно угоди, 500 тис. грн. готівкою (ці кошти просились останнім на церкву та на розвиток громади) та 500 тис. грн. по перерахунку. Тоді ж підприємством додатково у мешканців Дуліб було куплено 30 земельних паїв.

Лемберг-Арго провело реконструкцію комплексу, вклавши значну суму власних коштів, та отримав всі необхідні дозвільні документи для вирощування свиней.

Свиноферму було запущено в 2015 році. Однак одразу ж новий власник зіткнувся  з перешкоджанням підприємницькій діяльності: мешканці Дуліб, підбурювані зацікавленими особами, заблокували законну виробничу діяльність підприємства.

 

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.