Новини

Соціум

суд

суд

finance.bigmir.net

П'ятниця, 9 вересня 2016, 17:22481

Кабмін зобов'язав нотаріусів перевіряти судові рішення

Нотаріус вчинятиме реєстраційну дію, якщо знайде відповідне рішення у судовому реєстрі.

Про це йдеться на "Урядовому порталі".

Кабмін ухвалив розроблену Мін’юстом постанову, якою зобов’язав нотаріусів та інших суб’єктів реєстрації перевіряти судові рішення на можливість підробки перед вчиненням реєстраційних дій.

"Сьогодні була прийнята дуже важлива антирейдерська постанова. Одна зі схем, яка використовувалася рейдерами, – це підроблені судові рішення, коли рейдери фальсифікували печатки, або йшли на змову з суддею, який видавав рішення, однак не реєстрував його. Ми зобов’язали всіх державних реєстраторів перевіряти рішення судів, які подаються заявниками", – повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Відтак нотаріус вчинятиме реєстраційну дію лише у тому випадку, коли знайде відповідне рішення у судовому реєстрі.

Також Міністерство юстиції передало до Національного антикорупційного бюро всі матеріали, які стосуються спроб захоплення майна та бізнесу.

"Дуже важливо, щоб ті особи, які були до цього причетні, понесли відповідальність. Ми також закликаємо НАБУ долучитися до підписання меморандуму між Мін’юстом та Національною поліцією про автоматизований обмін інформацією, щоб мати змогу по гарячих слідах затримувати ділків, які причетні до рейдерства", – додав Павло Петренко.

Зазначимо, в Україні вже напрацювали законопроект, який введе кримінальну відповідальність за вчинення рейдерських захоплень – до 8 років ув’язнення зі спецконфіскацією.

При цьому каратимуться всі особи, що причетні до рейдерських схем: реєстратори, заявники та вигодонабувачі.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація:
-->