Новини

Соціум

очисні споруди Львівводоканалу

очисні споруди Львівводоканалу

Львіводоканал залишається найбільшим забруднювачем Західного Бугу

Понеділок, 12 вересня 2016, 13:35

За підрахунками фахівців, на Львівщині на впорядкування споруд ЖКГ по басейну Західного Бугу потрібно більше 166 мільйонів гривень.

Про це повідомив начальник відділу водних об'єктів та техногенно-екологічної безпеки Західно-Бузького басейнового управління водних ресурсів Андрій Мельничук.

Згідно з дослідженням, проведеним протягом квітня-червня цього року, води басейну Західного Бугу на території Львівської області відносяться до ІІІ класу якості. Тут експерти знову зафіксували перевищення рівня азоту амонійного, нітритів та нітратів.

Однією з причин забруднення поверхневих вод Західного Бугу є скидання неочищених або недостатньо очищених стічних вод комунальними або приватними підприємствами.

Найбільшим забруднювачем Західного Бугу залишається Львіводоканал. Протягом 2015 року комунальне підприємство скинуло у ріку та її притоки понад 76 мільйонів м3 забруднених стічних та зворотних вод.

Саме тому якість води Західного Бугу у верхній течії в межах Львівщини по більшості показників не відповідає нормам гранично допустимих концентрацій.

Окрім Львівводоканалу, існує ще три великі забруднювачі Західного Бугу: Червоноградканал, Сокальське МКП ВКГ та Кам'янкаводоканал.

 

Як зазначив Андрій Мельничук, в очисних спорудах Львова, Червонограда, Сокаля, Кам'янки-Бузької, Буська та Жовкви використовують застарілі технології очистки.

Більше того, комунальні очисні споруди перебувають у незадовільному стані, відтак не забезпечують очищення зворотних вод відповідно до нормативних вимог.

Зазначимо, в басейні Західного Бугу функціонують 53 очисні споруди, після проходження очистки на яких зворотні води відводяться у поверхневі водні об'єкти. На Львівщині таких очисних споруд є 34, а їхня фактична потужність складає 211 м3 на рік.

Протягом 2015 року найгірші показники забруднюючих речовин у басейні Західного Бугу зафіксували також саме у Львівській області. 

Найбільше перевищували допустимі показники амонію сольового, фосфатів, нітритів, розчиненого кисню у Полтві, а також у с. Кам'янопіль Пустомитівського району.

На впорядкування споруд водовідведення на об'єктах житлово-комунального господарства всього по басейну Західного Бугу потрібно понад 222 мільйони гривень, а на Львівщині – більше 166 мільйонів.

Нагадаємо, наприкінці серпня екоінспекція Львівщини перевіряла ЛКП "Збиранку" щодо забруднення вод річок Малехівка, Полтва, Західний Буг, а також ґрунтів поблизу сміттєзвалища.

Згідно з результатами досліджень, небезпечні речовини у водах усіх річок у рази перевищують допустимі норми.

Додамо, що у п'ятницю, в місті Угнів Сокальського району області відбулась конференція "Застосування альтернативних підходів зменшення забруднень стічних вод у сільській місцевості".

Саме на ній Андрій Мельничук презентував результати дослідження поверхневих вод Західного Бугу у ІІ кварталі 2016 року. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.