Прибувши до Львова, вони навчатимуть, як із відходів отримувати енергію, а також як ефективно вирішувати екологічні проблеми.
Про це повідомив кореспондент Варіантів із місця події.
Сьогодні у Львові триває засідання підкомітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань навколишнього середовища та енергетики. Відтак до міста приїхали відомі міжнародні експерти й інвестори, представники громадських організацій та політики.
Як зазначив нардеп, очільник відповідного комітету ПАРЄ Сергій Кіраль, проблема сміття є одним із чотирьох напрямків, які Україна зобов’язалась вирішити в межах Паризької угоди.
«Питання сміття сьогодні має як загальнодержавне, так і велике міжнародне значення. Зараз в Україні ми маємо велику кількість сміттєзвалищ, які є великими забрудниками повітря, а також спричинюють парниковий ефект. Тому ми повинні з’ясувати, що з ними потрібно робити на державному рівні та на рівні Ради Європи», – розповів Сергій Кіраль.
За його словами, представники країн-членів Ради Європи сьогодні поїдуть на Грибовицьке сміттєзвалище, а також на підприємство із переробки ртутних ламп.
Як зауважив речник ПАРЄ з питань зміни клімату лорд Джон Прескотт, у межах Паризької угоди уряди країн Євросоюзу домовились зменшити кількість викидів вуглекислого газу в атмосферу. І тепер потрібно зробити все можливе, аби парламентарі виконували ці зобов’язання.
«Екологічні проблеми України не унікальними, кожна країна світу має власні проблеми, пов’язані з навколишнійм середовищем, та зі сміттєзвалищами. Тож зараз постає питання, як перетворити полігони на енергоефективні ресурси. Ми всі продукуємо занадто багато сміття, і це факт. То чому не можна обігрівати наші домівки енергією, отриманою від сміття?», – наголосив Джон Прескотт.
Як пояснив представник Європейського банку реконструкції та розвитку, директор фонду Е5Р (Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології) Андерс Лунд, проблему сміттєзвалищ в Україні потрібно розглядати комплексно: від його утворення до можливості отримання енергії із відходів.
«Ми плануємо запровадити принципи, які вже існують в Європейському Союзі, в українське законодавство. Зокрема, максимально зменшити продукування сміття як такого, методи переробки відходів як вторинної сировини, а також способи отримання з них енергії» , – додав Андерс Лунд.
Відтак після поїздки на Грибовицьке сміттєзвалище представники країн-членів Ради Європи обговорюватимуть шляхи поводження із твердими побутовими відходами в Україні, а також з’ясовуватимуть, які законодавчі проґалини гальмують вирішення екологічних проблем.
«Після таких обговорень ми сподіваємось напрацювати резолюцію, в якій дамо поради та рекомендації для українських парламентарів», – підсумував Джон Прескотт.
Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи є одним із двох статутних органів Ради Європи – міжнародної організації, покликаної захищати права людини, демократію та верховенство закону. Охоплює представників парламенту всіх 47 держав-членів.