Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Грибовицьке сміттєзвалище

Четвер, 29 вересня 2016, 14:20

Члени ПАРЄ зацікавились Грибовицьким сміттєзвалищем

Грибовицьке сміттєзвалище

Прибувши до Львова, вони навчатимуть, як із відходів отримувати енергію, а також як ефективно вирішувати екологічні проблеми.

Про це повідомив кореспондент Варіантів із місця події.

Сьогодні у Львові триває засідання підкомітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань навколишнього середовища та енергетики. Відтак до міста приїхали відомі міжнародні експерти й інвестори, представники громадських організацій та політики.

Як зазначив нардеп, очільник відповідного комітету ПАРЄ Сергій Кіраль, проблема сміття є одним із чотирьох напрямків, які Україна зобов’язалась вирішити в межах Паризької угоди.

«Питання  сміття  сьогодні має як загальнодержавне, так і велике міжнародне значення. Зараз в Україні ми маємо велику кількість сміттєзвалищ, які є великими забрудниками повітря, а також спричинюють парниковий ефект. Тому ми повинні з’ясувати, що з ними потрібно робити на державному рівні та на рівні Ради Європи», – розповів Сергій Кіраль.

За його словами, представники країн-членів Ради Європи сьогодні поїдуть на Грибовицьке сміттєзвалище, а також на підприємство із переробки ртутних ламп.

Як зауважив речник ПАРЄ з питань зміни клімату лорд Джон Прескотт, у межах Паризької угоди уряди країн Євросоюзу домовились зменшити кількість викидів вуглекислого газу в атмосферу. І тепер потрібно зробити все можливе, аби парламентарі виконували ці зобов’язання.

«Екологічні проблеми України не унікальними, кожна країна світу має власні проблеми, пов’язані з навколишнійм середовищем, та зі сміттєзвалищами. Тож зараз постає питання, як перетворити полігони на енергоефективні ресурси. Ми всі продукуємо занадто багато сміття, і це факт. То чому не можна обігрівати наші домівки енергією, отриманою від сміття?», – наголосив Джон Прескотт.

Як пояснив представник Європейського банку реконструкції та розвитку, директор фонду Е5Р (Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології) Андерс Лунд, проблему сміттєзвалищ в Україні потрібно розглядати комплексно: від його утворення до можливості отримання енергії із відходів.

«Ми плануємо запровадити принципи, які вже існують в Європейському Союзі, в українське законодавство. Зокрема, максимально зменшити продукування сміття як такого, методи переробки відходів як вторинної сировини, а також способи отримання з них енергії» , – додав Андерс Лунд.

Відтак після поїздки на Грибовицьке сміттєзвалище представники країн-членів Ради Європи обговорюватимуть шляхи поводження із твердими побутовими відходами в Україні,  а також з’ясовуватимуть, які законодавчі проґалини гальмують вирішення екологічних проблем.

«Після таких обговорень ми сподіваємось напрацювати резолюцію, в якій дамо поради та рекомендації для українських парламентарів», – підсумував Джон Прескотт.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи є одним із двох статутних органів Ради Європи – міжнародної організації, покликаної захищати права людини, демократію та верховенство закону. Охоплює представників парламенту всіх 47 держав-членів.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.