Новини

Політика

Самопоміч

Самопоміч

Середа, 7 грудня 2016, 14:183494

Самопоміч проігнорила звернення визнати Голодомор геноцидом українців

Верховна Рада закликає світову спільноту визнати Голодомор 1932-1933 геноцидом українського народу.

Сьогодні Верховна Рада прийняла постанову "Про Звернення Верховної Ради України до демократичних держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні злочином геноциду українського народу". Це рішення підтримали 233 народні депутати.

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, Верховна Рада України звертається до держав світу визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні злочином геноциду українського народу, а також має на меті сприяти приверненню уваги міжнародної спільноти до порушення прав людини в Україні у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації та окупації територій України.

"Сьогодні, коли Україна знову потерпає від агресії зі сторони Російської Федерації, коли відбувається масове порушення прав та свобод громадян України на Сході України та на території окупованого Криму, важливо згадати уроки історії та вшанувати пам'ять всіх загиблих внаслідок злочинної політики тоталітарного режиму.

Особливо необхідним в нинішніх умовах для України є підтримка демократичних держав світу, в тому числі визнання ними геноцидом Українського народу Голодомор 1932-1933 років в Україні.

З огляду на зазначене предметом постанови є звернення Верховної Ради України до демократичних держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років злочином геноциду Українського народу", – йдеться у законопроекті.

Додамо, за звернення не голосували такі нардепи зі Львівщини: Сергій Кіраль (Самопоміч), Олег Лаврик (Самопоміч), Ірина Подоляк (Самопоміч), Лев Підлісецький (Самопоміч), Олексій Скрипник (Самопоміч), Руслан Сидорович (Самопоміч), Олег Березюк (Самопоміч).

Зазначимо, що фракція "Самопоміч" утримується від голосування у Верховній Раді через вимогу зняти недоторканість з народного депутата Новинського.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація:
-->