Новини

Новини

Президент доручив відзначити 65-роковини операції "Вісла"

Президент доручив відзначити 65-роковини операції "Вісла"

politeh.ridne.net

Президент доручив відзначити 65-роковини операції "Вісла"

Вівторок, 17 квітня 2012, 12:00

Президент України Віктор Янукович доручив прем’єр-міністру України та головам Львівської, Волинської і Рівненської обласних державних адміністрацій забезпечити організацію та проведення заходів у зв'язку з 65-ми роковинами примусового переселення у 1947 році етнічних українців із південно-східних до інших регіонів Польщі (операція «Вісла»).

У доручені йдеться зокрема про проведення жалобних заходів біля пам'ятників та пам'ятних знаків українцям, які стали жертвами депортацій у XX столітті, передбачивши впорядкування відповідних пам'ятних знаків та пам'ятних місць, - повідомляє прес-служба глави держави. 

Також президент доручив міністру освіти Дмитру Табачнику забезпечити за участю Національної академії наук України організацію тематичної міжнародної наукової конференції, присвяченої 65-м роковинам операції «Вісла».

До кінця місяця міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко разом із польською стороною має опрацювати питання щодо надання Президентами України та Республіки Польща підтримки у здійсненні заходів за ініціативою українців у Республіці Польща.

Нагадаємо, Голова Львівської ОДА Михайло Костюк видав розпорядження «Про відзначення 65-х роковин трагічних подій операції «Вісла», в якому 28 квітня оголошено Днем жалоби за жертвами акції «Вісла».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.