Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Сміттєпереробка

zolochiv.net

Вівторок, 20 грудня 2016, 10:50

Конкурс з будівництва сміттєпереробних комплексів передбачає будівництво заводу із спалювання сміття

Сміттєпереробка

Конкурс з будівництва комплексів по переробці ТВП на Львівщині, оголошений Львівською ОДА, передбачає будівництво трьох заводів, в тому числі й заводу з високотемпературного спалювання сміття у Яворівському районі.

Про це сказано у технічному завданні на роботи з будівництва та експлуатації комплексів утилізації (перероблення) твердих побутових відходів у Львівській області в умовах Відкритого конкурсу з відбору інвесторів для будівництва та експлуатації комплексів утилізації (перероблення) ТПВ у Львівській області, які є у розпорядженні Варіантів.

«З метою вирішення проблеми поводження з ТПВ у Львівській області заплановано будівництво комплексів перероблення, утилізації твердих побутових відходів, на умовах конкурсної документації. Якщо учасники запропонують реалізацію вирішення проблеми поводження з ТПВ шляхом:
- будівництва біогазового заводу (для ділянки с. Бориня, Дрогобицький район);
- будівництва заводу з виробництва RDF-палива (для ділянки Новороздільський завод складних мінеральних добрив, в межах Роздільського промислового вузла, Миколаївський район);
- будівництва заводу з високотемпературного спалювання, піролізу (для ділянки НДП «Екотрансенерго», Яворівський район)», - зазначено у документі.

Комплекси з переробки, утилізації ТПВ передбачають будівництво сортувальної лінії, полігону, та підприємств перероблення утилізації ТПВ. Для ефективного функціонування системи поводження з ТПВ на обласному рівні забезпечено централізований збір ТПВ та буде впроваджено систему роздільного збору відходів – роз’яснено у документі.

На всіх запропонованих ділянках також можливі інші екологічно безпечні технології для вирішення проблем поводження з ТПВ: зокрема, перероблення вторсировини, компостування органічної частки ТПВ, утилізація ТПВ тощо.

Використання різних технологій дозволить вирішити проблему поводження з твердими побутовими відходами, а такі підприємства будуть технологічною основою системи комплексного використання ТПВ у Львівській області, - вважають організатори конкурсу.

З метою вирішення проблеми поводження з ТВП у Львівській області учасник повинен запропонувати найбільш екологічне рішення, яке дозволить зменшити захоронення ТПВ на полігоні, переробляти, утилізувати ТПВ.

Система комплексного використання відходів проробляється для потреб Львівської області, загалом для 1928 населених пунктів, де проживає 2 541 тис. осіб. Нормативний розрахунок накопичення ТПВ 700 тисяч т/рік. Збирання та транспортування ТПВ буде забезпечено підприємствами, що надають послуги з централізованого збору та вивезення ТПВ до об'єкту утилізації.

Конкурс відбуватиметься в два етапи.

Завданнями першого етапу, який зараз відбувається, є :

1. Розробити проектну пропозицію будівництва комплексу перероблення, утилізації ТПВ що відповідає вимогам, вказати терміни завершення будівництва та початок його експлуатації.
2. Розробити інструкції з експлуатації заводу з утилізації ТПВ з чіткою характеристикою технології, що буде використовуватись.
3. Розробити інструкцію з експлуатації полігону у якій вказати специфіку виробництва, наявність засобів механізації та ресурсів для виконання робіт та технологію складування відходів.
4. Розробити графік завершення будівництва окремих технологічних ліній комплексу та введення їх в експлуатацію (сортувальна лінія, полігон, підприємство утилізації ТПВ.

При цьому учасники повинні врахувати всі утворення відходів: мешканців населених пунктів; інфраструктури населених пунктів, з врахуванням організацій, установ, закладів; міграційних потоків населення; промисловості населених пунктів; сільського господарства та тваринництва; транспортної інфраструктури, тощо.

Вони також повинні врахувати методи поводження з відходами, що за класифікацією не належать до ТПВ: електричне обладнання; відпрацьована побутова техніка, електроприлади; батарейки та акумулятори; флюорисцентні лампи освітлення, та прилади що містять ртуть; упаковки від фарб та розчинників; відпрацьовані фільтри, масла, тощо, а також запропонувати системи збору будівельних, великогабаритних, небезпечних та інших спеціальних відходів, що можуть міститися у ТПВ. та запропонувати розрахунок ціни/тарифу на надання послуг з вказанням нормативно- иравовового акту, відповідно до якого вони розраховані. 

Окремий пункт передбачає пропозиції щодо умов залучення місцевих підприємств і організацій для обслуговування полігону ТПВ та проектування комплексу з утилізації ТПВ та шляхи співпраці з підприємствами, що надають послуги у сфері поводження з ТПВ в області та план рекультивації ділянок після завершення терміну їх експлуатації.

Нагадаємо, Львівська ОДА визначила ділянки та оголосила конкурс на будівництво сміттєпереробних комплексів. 

 

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.