Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

Львівщина

Львівщина

Четвер, 12 січня 2017, 13:46

На конкурс ДФРР від Львівщини надійшло 267 проектів

Найбільше проектів подали Пустомитівський та Жовківський райони.

Цього року у Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Львівська область подала 267 інвестиційних проектів, які фінансуватимуться з Державного фонду регіонального розвитку.

Загалом, проектів подано на 13 млрд грн.

Найбільше проектів подав Пустомитівський район – 31, Жовківський – 27, Старосамбірський – 18, Самбірський – 24. Більшість поданих проектів від Львівщини, які оприлюднені на сайті міністерства, стосуються ремонту шкіл та народних домів, вуличного освітлення, дитячих майданчиків.

"Цього року остаточна сума з ДФРР для Львівщини буде меншою, ніж минулого року, орієнтовно 170-200 млн грн, адже тоді до фінансування входила ще й субвенція для об'єднаних територіальних громад. Загалом сума фінансування розраховується від кількості населення (80%) та 20% – дофінансування", – наголосив громадський активіст Степан Рудницький.

За його словами, якщо минулого року було 80 переможців, то цьогоріч, за попередніми підрахунками, – трохи менше. А проекти, які отримають кошти, визначаються спеціальною експертною комісією, що займатиметься оцінкою та проведенням попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку.

Цього року цю комісію експертну комісію очолили перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський та перший заступник голови Львівської облради Парасковія Дворянин.

Зазначимо, конкурс експертів для оцінки проектів ДФРР Львівська облдержадміністрація оголосила в середині вересня. Кандидатів можна було обирати шляхом онлайн-голосування до 21 вересня, проте його закрили на два дні раніше. Однак, як пояснював Варіантам директор департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Роман Филипів, голосування припинили планово.

А вже наприкінці жовтня 2016 року Олег Синютка затвердив остаточний склад цієї комісії.

Нагадаємо, у 2016 році на фінансування понад 1000 проектів регіонального розвитку виділили більше 600 млн грн. На Львівщині за ці кошти реалізували 80 проектів на 222,5 млн грн.

Лідером із залучених коштів у минулому році був Пустомитівський район – він отримав 64 млн грн, а також Самбірський – 57 млн грн, Яворівський – 29,6 млн грн, Старосамбірський райони – 27 млн грн.

Хоча ще у квітні минулого року громадські організації Радехівського та Сокальського районів Львівщини вимагали перерозподілити кошти Державного фонду регіонального розвитку, нагалошуючи на несправедливому розподіли, коли більшість коштів виділили району народного депутата Богдана Дубневича.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.