Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

очисні споруди Львова

Четвер, 30 березня 2017, 14:00

Львівщина найбільше забруднює Західний Буг

очисні споруди Львова

Через незадовільну роботу очисних споруд Львова у 2016 році якість води в басейні річки Західний Буг значно погіршилася.

Про це повідомляє Західно-Бузьке басейнове управління водних ресурсів.

Відтак, за результатами моніторингу якісного стану поверхневих вод в басейні річки Західний Буг у останньому кварталі 2016 року, екологи виявили, що найгіршими значеннями показників вмісту забруднюючих речовин характеризуються створи Львівської області.

Зокрема, найбільші перевищення забуруднюючих речовин були зафіксовані в річці Полтва поблизу села Кам’янопіль. Тут вміст амонію сольового був перевищений у 23 рази, фосфатів – 5 разів, нітритів – у 15 разів, БСК5 – у 16 разів, ХСК – у 6 разів, а вміст розчиненого кисню склав 0,9 мгО2/л.

А основною причиною забруднення Полтви екологи назвали неефективну роботу каналізаційних очисних споруд Львова.

Перевищення рівня забруднюючих речовин у Полтві та Західному Бузі через неефективність очисних споруд Львова також зафіксували у селах Старгород, Забужжя. 

Також у 2016 році якість води річки Західний Буг погіршилася переважно в межах Львівської області. 

"За результатами розрахунків коефіцієнту забрудненості на основі середніх результатів моніторингу за 2016 рік на основі усереднених результатів вимірювань за рік води басейну характеризуються як дуже брудні (р. Полтва, с. Кам’янопіль, нижче скиду очисних споруд Львівводоканалу), помірно забруднені (м. Камянка-Бузька) та слабко забруднені (всі інші створи спостережень)", – наголосили екологи.

За їхніми словами, основною причиною такого стану вод басейну Західного Бугу є скидання забруднених стічних через незадовільну роботиту очисних споруд Львівщини.

Зазначимо, з 2001 року через забрудненість та зсув берегів цієї Західного Бугу Україна уже втратила понад 98,5 га території на кордоні з Польщею і може втратити ще 5 284 га.

Варіанти в межах проекту "Дрон-погляд на зони екологічного лиха Львівщини" провели розслідування щодо забруднення довкілля на Львівщині, стан берегів річки Західний Буг та занедбаного стану каналізаційної мережі Львова. Детальніше про це можна дізнатися тут

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.