Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Андрій Садовий

Понеділок, 12 червня 2017, 16:09

Садовий знову проситиме надзвичайний стан для Львова

Андрій Садовий

Сьогодні у Львові є 6850 тонн невивезеного сміття, що є півторамісячною нормою відходів, яку продукує місто.

Відповідне рішення прийняли сьогодні на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, передає кореспондент Варіантів.

Міський голова Львова Андрій Садовий звертатиметься до голови Львівської ОДА, Прем'єр-міністра України, секретаря ради Національної безпеки та оборони щодо оголошення території м. Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Відповідні звернення та інформацію про стан вивезення сміття зі Львова також надсилатимуть Президенту України та голові Верховної Ради.

Як зазначив під час засідання комісії Андрій Садовий, сьогодні у місті є 6850 тонн невивезеного сміття, що є півторамісячною нормою відходів, яку продукує Львів.

Також 3 із 6 компаній-перевізників Львова станом на сьогодні більше не можуть вивозити відходи.

"ДВ Екосвіт", "CAT" вже близько місяця не мають змоги вивозити сміття зі Львова. І з початку червня критична ситуація виникла і в компанії "Аве-Львів", яка обслуговує майже третину майданичів міста", – розповів Андрій Садовий.

Відтак компанія "Аве-Львів" не вивезла 3000 тонн сміття, "Санком" – 350 тонн, "Аве-Львів" – 250 тонн, "Грінера Україна" – 1500 тонн і "САТ" – 1700 тонн.

Як пояснили представники компаній-перевізників міста, вони не справляються з вивезенням відходів через відсутність домовленостей з полігонами Львівщини та по Україні, а також через постійні обшуки поліції та прокуратури.

"На сьогодні ситуація дійшла до межі, своїми силами ми, на жаль, не зможемо її врегулювати. Ми звертались до всіх місцевих рад, державних адміністрацій, але всі нам дали відмову. Остання надія була на меморандум. Сьогодні зі 570 передбачених меморандумом тонн сміття реально з міста вивозиться до 100 тонн. На сьогодні єдино можливим я вбачаю прийняти відповідне звернення до уряду, ради Нацбезпеки стосовно ініціативи про оголошення Львова зоною надзвичайної екологічної ситуації. Ми не маємо права ставити під загрозу життя мешканців міста, ми повинні чітко діяти в межах чинного законодавства", – зазначив Андрій Садовий.

Нагадаємо, станом на сьогоднішній ранок у місті 32% сміттєвих майданчики були переповненими. Найбільше відходів не вивезли зі Сихівського та Шевченківського районів.

Зазначимо, востаннє Андрій Садовий просив визнати Львів зоною надзвичайної екологічної ситуації 15 травня. 

Також у червні минулого року Андрій Садовий скеровував до Президента і Парламенту звернення щодо визнання Львова та сіл Малехова й Грибович такою зоною. Однак Грибовицьке сміттєзвалище та прилеглі до нього села не визнали зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Про визнання Грибовицького полігону зоною надзвичайної екологічної ситуації йдеться у статті Варіантів Невигідні Грибовичі.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.