Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

НВК «Мозаїка»

Прес-реліз,   Понеділок, 19 червня 2017, 11:00

Глинянська «Мозаїка» готується до фестивалю

НВК «Мозаїка»

Нещодавно тут завершився семінар «Ранній розвиток дитини та усвідомлене батьківство».

Зокрема, 16-18 червня у НВК «Мозаїка» в Глинянах на Золочівщині відбувся семінар, який провели педагоги-консультанти з ГО «Паросток життя», яка тривалий час займається вихованням свідомих батьків та дітей раннього віку.

Серед відвідувачів семінару були не просто педагоги, а й учителі молодших класів, вихователі дитячих садочків, молоді батьки, та навіть ті, хто готується до батьківства.  

Зазначимо, багатоцільовий навчально-виробничий комплекс трансформерного типу «Мозаїка» був створений завдяки грантовому проекту, автором якого є благодійна організація «Фонд розвитку Глинян» а виконавцем Глинянська міська рада. Цей проект є вже другим який за останні 5 років підтримав у Глинянах Європейський Союз, виділивши для його реалізації майже півмільйона євро, що становить 90% від  усієї вартості. Залишкові 10% були виділені місцевими бюджетами Львівської області, Золочівського району та Глинянами.

Характерним є те, що саме цей проект покликаний зберегти історичне ремесло глинянців – килимарство, яке було засноване у ньому ще за  часів Австро-Угорської імперії і здобуло найбільшого розквіту у 70-х роках минулого століття. Ткацькі вироби ручної роботи глинянських майстрів експортувалися у понад 80 країн світу і неодноразово займали золоті нагороди на найпрестижніших міжнародних виставках. 

Завдяки своєму географічному місцю розташування, Глиняни завжди були і залишаються на перетині світових економічно – туристичних маршрутів. Нагадуємо, що завдяки реконструкції споруди, старе високе горище було перетворене у якісний хостел на 30 місць.

А завдяки облаштованим виставковим залам першого поверху (300 м.кв.) Глиняни можуть відтепер не тільки популяризувати свої ремесла а й здійснювати потужні виставкові заходи міжнародного значення. 

Проведені за останні півроку найрізноплановіші дійства ще раз продемонстрували здатність комплексу трансформуватися практично для будь-яких потреб. 

Додамо, 2 липня у Глинянах відбудеться підсумковий захід проекту – фестиваль «Глинянська мозаїка» та свято української молоді. У рамках свята проходитиме міжнародна науково-практична конференція «Екологія Життя» у якій приймуть участь молоді доповідачі – дослідники не тільки з Глинян, а й з усієї Золочівщини, громадська організація  «Еко-Терра» та Центр національного виховання імені Андрея Шептицького.

Детальніше про подію можна дізнатися на офіційному сайті комплексу.

Фото: НВК «Мозаїка»

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.