Новини

Політика

Уляна Супрун

Уляна Супрун

Львову надзвичайний стан наразі не потрібен, – Супрун

Вівторок, 20 червня 2017, 15:42

Попри збільшення кількості хвороботворних бактерій, мух та щурів на сміттєвих майданчиках у Львові надзвичайний стан не запроваджуватимуть.

Про це сьогодні заявила під час візиту до Львова в. о. Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

"Більшість міста не є завалена сміттям. Якщо ми разом попрацюємо, то надзвичайний стан не потрібен. Цю специфічну проблему ми би хотіли вирішити окремо від введення надзвичайного стану. Звичайно, все ще залежатиме від того, як швидко нам вдасться стабілізувати ситуацію. Але зараз я не бачу потреби на введення надзвичайного стану", – розповіла Уляна Супрун.

Втім водночас вона наголосила, що у відібраних наприкінці травня пробах ґрунту у Личаківському і Шевченківському районах Львова обласний лабораторний центр виявив перевищення хвороботворних бактерій.

"За мікробіологічними показниками відібраний ґрунт згідно з загальним мікробним числом, кишкової палички є сильно забрудненим. Лабораторні дослідження підтверджують, що є підвищення бактерій й існує загроза здоров'ю людей. Це є велика проблема, бо бактерії доходять до води та ґрунту. Або ж мухи сідають на землю, а потім – на нашу їжу, що провокує багато захворювань. Тому чекаємо на вирішення цієї проблеми, аби в нас не було епідемій, зокрема тифу, холери", – пояснила Уляна Супрун.

Також Супрун зазначила, що проблему вивозу сміття зі Львова допомагатиме вирішити і центральна влада.

"Ми будемо на найвищому рівні вирішувати цю проблему разом із вами. Лише разом ми зможемо її подолати. Завтра я буду на засіданні Кабінету Міністрів і всю інформацію про ситуацію у Львові я передам прем'єр-міністру. Міністр екології Остап Семерак також розуміє, які є проблеми зараз у місті. Можливо, разом із ним вдасться розпочати короткостроковий план покращення системи (вивозу сміття, – ред) у Львові", – додала Уляна Супрун.

Зазначимо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив голові Львівської ОДА Олегу Синютці провести перемовини з міськими головами області, аби вони погодились приймати на свої полігони сміття. А Віце-прем'єр Геннадій Зубко поговорити щодо приймому львівського сміття з головами ОДА та міськими головами інших областей України.

Нагадаємо, згідно з даними Львівської міської ради, станом на сьогодні майже 40% сміттєвих майданчиків є переповненими.

А вчора начальник управління охорони здоров'я Львівської міськради Володимир Зуб заявляв, що у місті існує надзвичайно високий ризик спалаху кишкових інфекцій.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.