Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

львівське сміття

львівське сміття

Середа, 21 червня 2017, 17:56

Сміття зі Львова вивезуть не раніше, ніж через два тижні

Львівська спільно з центральною владою повинна напрацювати схему постійного вивозу сміття, в тому числі й у межах підписаного меморандуму.

Про це йшлося сьогодні на нараді у Львівській ОДА за участю Віце-прем'єр-міністра України Геннадія Зубка, керівництва профільних міністерств та відомств щодо впорядкування питань поводження з ТПВ у Львові, передає кореспондент Варіантів.

На сьогоднішній нараді прийняли рішення напрацювати так звану "маршрутну карту", яка встановить конкретні терміни вивозу сміття зі Львова та визначить відповідальних за це посадових осіб.

"Наразі потрібно визначити кількість техніки та людських ресурсів, дозу потрібної дезінфекції. Щоби вивезти сміття зі Львова, потрібно здійснити близько 600 рейсів. Але куди його везти? Оце питання ми зараз будемо напрацьовувати. Я не хочу зараз говорити якісь конкретні міста, бо до завтра з'являться активісти, які почнуть блокувати вивіз сміття. Адже логічно, що громада буе незадоволена, що до неї завозитимуть львівське сміття, адже неодноразово у містах України воно було залишене просто на узбіччі", – розповів Геннадій Зубко.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зауважив, що наразі конкретного терміну вивезення сміття зі Львова немає. Втім підкреслив, що це займе не менше, ніж 14 днів.

"Якщо ми сьогодні назвемо конкретний термін, не узгодивши обсяги прийому з кожним полігоном, то під завершення цього терміну прийдуть відповідні служби і шукатимуть переповнені майданчики. Після сьогоднішньої наради ми погодимо з кожним полігоном графік приймання сміття і тоді вже зможемо приблизно зорієнтувати громадськість у термінах вивезення ТПВ з території Львова. Цей термін, безперечно, буде не меншим, ніж 2 тижні", – зауважив Олег Синютка.

Геннадій Зубко наголосив, що до таких напрацювань потрібно долучитися і міському голові Львова Андрію Садовому. Зокрема, мера під час наради закликали поїхати у міста області, де спілкуватися з місцевими громадами.

"Для того, щоб вивезти сміття зі Львова, потрібна політична воля міського голови, треба просто прибрати політичний піар, взяти і зробити цю роботу. Йому потрібно спілкуватися і з міськими головами області, і з громадами. Адже питання не у тому, щоби тільки розсилати листи-звернення, а й у спілкуванні з людьми", – додав Геннадій Зубко.

Андрій Садовий, у свою чергу, пояснив, що він їздить в міста області й спілкується з тамтешніми мерами. Проте вони не хочуть приймати львівське сміття через погрози.

"Я їжджу і буду їздити в райони. Де треба, щоб я там був, я буду. Фактично у всіх містах обласного значення я був. Коли я приїжджаю в якесь місто, то дзвоню, в перу чергу, до міського голови, питаю, чи мій приїзд поможе, чи нашкодить. З мерами міст по Україні я спілкуюся також в межах асоціації. Але їм дзвонять і кажуть: "якщо приймеш хоч одну тонну сміття зі Львова, то в себе будеш мати таку ж ситуацію". Отака є правда", – підкреслив Андрій Садовий.

Також Садовий наголосив, що під час сьогоднішньої наради так і не почув варіантів, куди вовозити сміття зі Львова.

"Я очікував, що сьогодні ми отримаємо чітку логістику, куди можна сміття вивозити, адже в Україні є 5500 полігонів. Зараз у Львові накопичилось 11,5 тисяч тонн сміття, це мегакритична ситуація. Втім на нараді я відповіді не почув", – додав Андрій Садовий.

Нагадаємо, сьогодні Андрій Садовий опублікував повний перелік відмов від мерів міст України, які не захотіли приймати на свої полігони львівське сміття.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.