Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

земельна ділянка

земельна ділянка

П'ятниця, 28 липня 2017, 11:41

133 міста та села Львівщини можуть не отримати оновлену оцінку земель

Оновлення нормативної грошової оцінки земель в області перебуває під загрозою зриву через брак коштів.

Про це повідомила прес-служба головного управління Держгеокадастру Львівської області.

Загалом, цього року необхідно було оновити нормативну оцінку земель у 446 населених пунктах Львівщини.

Станом на 15 липня Держгеокадастр Львівщини повністю завершив роботи для 313 сіл та міст області, ще над технічними документаціями для 114 пунктів триває робота, а для 5 вже розроблено документації, які мають затвердити на сесіях місцевих рад. У інших населених пунктах наразі відбувається зміна меж, а після їх затвердження місцевими радами мають стартувати роботи з проведення повторної нормативної грошової оцінки.

"Базова нормативна оцінка проведена для всіх міст, сільських населених пунктів Львівщини. Щорічно наші працівники організовують роботи з її оновлення, там де це необхідно, відповідно до законодавства, проводять заходи з підготовки землевпорядної документації", – заявив начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області Андрій Кавецький.

Він додав, що за останні роки у області ці роботи були повністю виконані, однак цьогоріч є ризик, що 133 населених пункти не отримають оновлену оцінку через брак коштів на її проведення.

"У цьому питанні важлива підтримка на рівні обласного бюджету, адже після оновлення оцінки надходження до місцевих бюджетів від плати за землю переважно зростають в декілька разів", – відзначив Андрій Кавецький.

За словами Кавецького, для проведення оновлення нормативної оцінки земель у 2017 році потрібно 6,23 млн грн, однак лише 176 населених пунктів готові самостійно виділити загалом 2,93 млн грн на ці роботи. Інші місцеві ради не мають коштів.

Відтак, Держгеокадастр Львівщини подав пропозиції до Львівської ОДА та Львівської облради щодо виділення коштів на розробку документацій з повторної нормативної грошової оцінки земель цим сільським населеним пунктам з обласного бюджету у 3,3 млн грн, проте на ці роботи наразі затверджено лише 0,75 млн грн.

Зазначимо, нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.