Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

стипендії

Вівторок, 15 серпня 2017, 10:51

Уряд планує у два рази скоротити кількість студентів, які отримують стипендію

стипендії

Мінфін планує зменшити кількість отримувачів стипендій із 45% до 15%.

Про це повідомляє Українська правда.

Як заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко, сьогодні стипендії отримують 40-45% студентів, однак планується скоротити їхню кількість до 15% для підвищення розміру стипендії.

"При 15% академічних стипендіатів розмір стипендії може бути на рівні мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму. Ми наполягатимемо, щоб вони змінили відсотки стипендіатів і визначили розмір стипендії на рівні більш високому, ніж в 2017 році. В нас були такі домовленості з Міносвіти, що до 2020 року ми рівень стипендіатів скоротимо до 15%", – наголосив Сергій Марченко. 

За його словами, нові правила ще не затверджені.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року уряд затвердив виплату академічних та соціальних стипендій студентам. Відтак, з 2017 року стипендію отримують не всі студенти, а ті, що зайняли високі місця в рейтингу, складеному ВНЗ.

Також уряд доповнив перелік осіб, які мають право на соціальні стипендії, дітьми-інвалідами та особами з інвалідністю І-ІІІ групи; студентами із малозабезпечених сімей; особами, яким призначені соцстипендії Верховної Ради із числа дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.