Новини

Соціум

Високий мур на вул. Лесі Українки стане новою туристичною розвагою Львова

Високий мур на вул. Лесі Українки стане новою туристичною розвагою Львова

Високий мур на вул. Лесі Українки стане новою туристичною розвагою Львова

Понеділок, 3 вересня 2012, 14:53

Археологи знайшли залишки двох оборонних веж та Високого муру на вул. Лесі Українки у Львові, які збираються відзначити іншим кольором бруківки, а вежі вимурованими шматками стіни висотою 20-40 см.

 

Про це повідомляє прес-служба НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

Археологи розкрили рештки Високого муру і двох веж на відтинку приблизно 15-17 метрів. Тепер знайдені рештки муру та веж законсервують а на поверхні відзначать їхнє місце розташування.

«Зокрема, є пропозиція, що мур відзначать іншим кольором бруківки, ніж проїжджа частина, а там, де є вежі, над поверхнею землі вимурують шматок стіни висотою 20-40 см. Детальний проект трасування та відзнакування археологічних знахідок мають розробити працівники інституту «Містопроект», як генерального проектувальника на об’єкті, та фахівці інституту «Укрзахідпроектреставрація», – зазначено у повідомленні.

За словами Олега Осаульчука, якби міська рада звернулась до археологів перед початком розробки проекту реконструкції вулиці, можна було б ставити питання не лише про трасування, але й про експонування виявлених залишків оборонного муру Львова:

Археологи виявили на вул. Лесі Українки Вежі медоварів та пивоварів і Вежі сідлярів і шапкарів із 28 веж Високого муру, а також фрагменти самого Високого муру.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.