Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

трамвайне депо

Середа, 6 вересня 2017, 15:52

Шість друзів Садового перетворять трамвайне депо у Львові на креативний простір

трамвайне депо

ТзОВ "Лем Стейшн" було єдиним учасником конкурсу на створення інноваційно-креативного простору в трамвайному депо, що на вулиці Сахарова.

Про це сьогодні повідомила начальниця управління інвестицій та проектів Львівської міської ради Ольга Сивак, передає кореспондент Варіантів.

Вчора у Львівській міській раді обрали переможця інвестиційного конкурсу з реконструкції і створення інноваційно-креативного простору в трамвайному депо, що на вул. Сахарова. Ним стало львівське підприємство "Лем Стейшн", яке було єдиним учасником конкурсу.

"На інвестиційний конкурс ми отримали єдину пропозицію від ТзОВ "Лем Стейшн", яка максимально відповідає всім нашим вимогам до цього проекту. Для нас як для міста важливо, щоб це був відкритий простір, адже ми говоримо не лише про самі приміщення, тому акцентували на тому, щоби всю цю територію трамвайного депо облагородити і перетворити на зручний простір для відпочинку, навчання та зустрічей",  зазначила Ольга Сивак.

Водночас вона наголосила, що незважаючи на те, що в інвестиційному конкурсі участь взяв лише один учасник, сам конкурс все одно є легітимним.

"За нашими положеннями, навіть якщо на конкурс подався лише один учасник, то все одно вважається, що конкурс відбувся. Це є львівська компанія ("Лем Стейшн", – ред.), яка спеціально створена під цей проект. Важливо, що учасники цього товариства мають великий досвід реалізації різних проектів у Львові. Це є відомі львів'яни, їхній внесок  це є їхня репутація. Ми дуже сподіваємося, що проект буде реалізовано саме так, як заявлено",  наголосила Ольга Сивак.

Згідно з даними бізнес-сервісу YouControl, власниками ТзОВ "Лем Стейшн" є шестеро осіб:

Марк Зархін  відомий львівський ресторатор;

Тарас Кицмей  співзасновник ІТ-компанії SoftServe;

Тарас Добрянський  колишній позаштатний радник міського голови Львова, львівський готельєр, якого пов'язують зі скандалом довкола одного з найдорожчих готелей міста  "Леополіс";

Олег Дрінь  представник Фінської інвестиційної компанії K.Hartwall Invest, керував такими проектами у Львові як "Леополіс" та "Опера Пасаж";

Дмитро Косарєв  один зі співзасновників ІТ-компанії N-iX у Львові та Lviv QA School;

Олег Мацех  екс-директор ЛКП "Лев", колишній експерт "Реанімаційного пакету реформ".

Розмір статутного капіталу ТзОВ "Лем Стейшн" становить 3 мільйони гривень.

Також Ольга Сивак припустила, що на конкурс подалась лише одна компанія через те, що проект із реконструкції трамвайного депо на вул. Сахарова є некомерційним, відтак для підприємців він не був привабливим.

"Об'єкт є дуже складний, він не є комерційний, основною вимогою міста було те, щоб там не було торгових площ, не було готелів, великого ресторану, а щоб акцент був на навчанні, інноваційності. На жаль, бажаючих інвестувати в такі соціально-інноваційні проекти небагато",  пояснила Ольга Сивак.

За її словами, орієнтовна вартість інвестицій у трамвайне депо становить від 5 до 7 мільйонів доларів. За ці кошти підприємство-переможець має створити робочий простір та простір подій, центр навчання та розвитку, майстерні, гастрономічний простір (кафе), облаштувати авто- та велопарковки, а також насадити дерев. 

"Цей об'єкт є досить складний, тож ми задали максимальний термін реалізації – 4 роки. Але компанія-заявник подала свою пропозицію так, що компоненти проекту будуть реалізовані поетапно. Півроку піде на виготовлення технічної документації. Згодом ззовні будівлю депо мають відреставрувати, а вже внутрішнє наповнення відповідатиме духові теперішнього часу. Найбільше робіт буде зроблено протягом найближчих 2 років. Як тільки будь-який з об'єктів буде зроблений, його відразу будуть вводити в експлуатацію", –зазначила Ольга Сивак.

Також вона додала, що ТзОВ "Лем Стейшн" платитиме місту протягом 50 років орендну плату за користування комунальним майном. Втім навіть приблизної суми Ольга Сивак назвати не змогла.

"Це не є оренла за 1 гривню. Підприємство платитиме 5% від оціночної вартості об'єкту, але зараз я не маю з собою підрахунків, щоб вам озвучити цифри. Ми вважаємо, що це є збалансована ставка",  пояснила Ольга Сивак.

Зазначимо, за словами Ольги сивак, сьогодні трамвайне депо на вулиці Сахарова не використовують як приміщення для ремонту трамваїв, тепер воно пустує.

Нагадаємо, Львівська міськрада оголосила цей інвестиційний конкурс ще у липні цього року. Його депутати міськради затвердили у травні 2017 року.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.