Новини

Соціум

Держава хоче зобов’язати українців купувати SIM-карти з паспортом

Держава хоче зобов’язати українців купувати SIM-карти з паспортом

3dnews.ru

Держава хоче зобов’язати українців купувати SIM-карти з паспортом

Вівторок, 4 вересня 2012, 13:29

Держава хоче заборонити надання телекомунікаційних послуг, передусім послуг мобільного зв'язку, без ідентифікації користувачів.

 

Про такі зміни йдеться у проекті закону «Про внесення змін до Закону України «Про телекомунікації» щодо вдосконалення порядку одержання правоохоронними органами інформації про споживачів телекомунікаційних послуг і надані телекомунікаційні послуги та порядку придбання ідентифікаційних телекомунікаційних карток споживачами», яку розробив Держспецзв’язок України.

«Впровадження процедури надання телекомунікаційних послуг з використанням ідентифікаційних телекомунікаційних карток на підставі укладеного між оператором телекомунікацій і споживачем телекомунікаційних послуг договору в порядку, визначеному Кабінетом міністрів України, дасть можливість споживачам одержувати відповідні телекомунікаційні послуги згідно з угодою, а правоохоронним органам - ідентифікувати споживачів при проведенні заходів щодо запобігання правопорушенням та їх розкриття», – зазначено у аналітичній записці Держспецзв’язку.

Як вважають у Держспецзв’язку, впровадження змін забезпечить правоохоронним органам не тільки покращення стану виконання своїх обов'язків завдяки більш швидкому і надійному джерелу інформації про споживачів телекомунікаційних послуг, а й значною мірою впливатиме на стан недопущення і запобігання протиправним діям із використанням телекомунікаційних мереж.

За даними операторів, на сьогодні основна кількість абонентів мобільного зв'язку припадає на абонентів наперед сплачених послуг (за різними оцінками – 85-90%), які купують SIM-карти без укладення договорів або без ідентифікації покупця. В Україні також надається низка інших телекомунікаційних послуг без укладення договорів – послуги IP-телефонії, доступ до Інтернет тощо. При цьому, наприклад, у Росії при придбанні SIM-карт потрібна ідентифікація користувача (фіксація паспортних даних тощо).

Джерело: УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.