Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Верховна Рада

Верховна Рада

depcontrol.org

Четвер, 19 жовтня 2017, 17:49449

Конституційний суд вирішуватиме, чи скасовувати депутатську недоторканість

Верховна Рада направила до Конституційного суду два законопроекти про зняття недоторканності з народних депутатів.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Сьогодні на сесії Верховної Ради депутати вирішили направити два законопроекти щодо зняття депутатської недоторканності на висновок Конституційного суду України.

Зазначимо, законопроект №7203 щодо зняття депутатської недоторканності вніс на розгляд до Верховної Ради президент Петро Порошенко 17 жовтня. У ньому йдеться про скасування положення у Конституції України про депутатську недоторканність, коли народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності. Закон має набрати чинності з 1 січня 2020 року.

Ще один законопроект №6773, який подали народні депутати, передбачає виключити частини першу, третю статті 80 Конституції України, якими передбачені гарантії депутатської недоторканності. 

Нагадаємо, 17 жовтня перед будівлею Верховної Ради у Києві розпочався мітинг за зняття депутатської недоторканості, змін у виборче законодавство і створення антикорупційного суду.

Наразі активісти поставили намети та оголосили, що перебуватимуть під стінаами Верховної Ради доти, доки депутати не приймуть ці закони.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі читачів:
Додаткова інформація: