Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Олег Бахматюк та Юрій Косюк

facenews

Понеділок, 30 жовтня 2017, 11:42

Народні депутати від Самопомочі виступили із підтримкою скасування обмежень на дотації для Юрія Косюка

Олег Бахматюк  та Юрій Косюк

Народні депутати від «Самопомочі» Іван Мирошниченко та Тетяна Острікова офіційно виступили за скасування обмежених дотацій в одні руки 150 млн грн для олігархів Юрія Косюка та Олега Бахматюка.

Про це повідомляє Економічна правда.

«Я, Іван Мірошніченко, вважаю, що така норма порушує основний принцип надання цієї дотації "хто більше сплачує ПДВ, той більше отримує його повернення у вигляді дотації…“», - заявив народний депутат від Самопомочі, коментуючи подану ним поправку, яка скасовує обмеження суму дотацій на рівні 150 млн грн на одну групу підприємств.

«Я Тетяна Острікова, вважаю, що відміна неринкового та антиконкурентного механізму обмеження з 1 січня 2018 року виплати бюджетної дотації у розмірі не більше 150 млн грн за рік на одне підприємство є правильною.» – підтримала його колега по фракції.

Варто зазначити, що згідно нових даних ДФС, з початку року Миронівський хлібопродукт отримав 1 млрд 74 млн грн дотацій, а Укрленфармінг – 367 млн — це 52% від усіх виплачених дотацій в 2017 році. Більше жодні компанії не отримували більше 150 млн грн дотацій. Таким чином, скасування обмеження дозволить Косюку та Бахматюку отримати нові значні кошти в 2018 році.

Нагадаємо, у 2017 році вперше в історії почала виплачуватись спеціальна бюджетна дотація на сільське господарство. Вона була запроваджена в кінці 2016 року і передбачає дотацію пропорційно до розміру сплаченого до бюджету ПДВ.

У проекті бюджету на 2018 рік уряд запропонував виділити на дану програму дотацій 2 млрд. порівняно з 4 млрд грн в 2017 році. Зменшення суми дотацій вдвічі було спричинено вступу в дію норми про обмеження в 150 млн грн з 1 січня 2018 року. 

Іван Мірошніченко запропонував залишити суму дотацій на рівні 2017 року – 4 млрд грн. Поряд із цим під відповідними поправками які збільшують обсяг фінансування програми половину коштів з якої отримують Косюк та Бахматюк його колеги із Самопомочі Олег Березюк, Тетяна Острікова, Тарас Пастух та Роман Семенуха.

Сьогодні систему дотацій для аграріїв розкритикував у відео блозі Сергій Лещенко.

Нагадаємо,  Юрій Косюк є власником компанії Миронівський хлібопродукт (МХП) та ТМ «Наша Ряба», найбільший виробник курятини и Україні.  Олег Бахматюк є власником агрохолдингу «Авангард», земельним магнатом. 

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.