Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

ващиковський

ващиковський

Interia

Четвер, 9 листопада 2017, 12:36

Польща не поставить знак рівності між УПА і Армією Крайовою – Ващиковський

Польща не погодиться поставити знак рівності між УПА і Армією Крайовою.

Про це заявив глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський, повідомляє Європейська правда з посиланням на портал Interia.pl.

"Ми ніколи не погодимося поставити знак рівності між УПА і Армією Крайовою, а це ми часом чуємо від окремих українських співрозмовників" - сказав Ващиковський.

Останній візит до Львова показав багато невирішених проблем і відсутність волі їх вирішувати, – зауважив польський міністр. 

Він визнав, що під час воєн трапляються різні речі.

"З боку Армії Крайової не було політики знищення населення на території, де точилася війна з окупантом. З боку УПА така політика була, і це задокументовані факти" - заявив Ващиковський.

Він наголосив, що Україна потребує адвоката на міжнародній арені, і Польща може лишитися таким адвокатом. Однак, Ващиковський повторив свою тезу про те, що російська агресія не може бути виправданням, щоб уникнути проблем і проведення реформ.

"Ми ще терплячі, але інші європейські країни, як от Угорщина і Румунія вже починають діяти проти інтересів України, наприклад у грудні не буде комісії Україна-НАТО, зате буде подібна зустріч з Грузією" - сказав польський дипломат.

"Ми хочемо, щоб українці усвідомили, що у них можуть бути реальні проблеми, створені не обов’язково Польщею. Але Польща може допомогти їх вирішити. Подивимося, як вони на це зреагують" - заявив він.

Нагадаємо, 5-6 листопада з візитом у Львові перебував міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський. Міністр відмовився відвідати Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонського". Він також зустрівся з мером Львова Андрієм Садовим. 

 

 

 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.