Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Меморіал львівських орлят

П'ятниця, 16 березня 2018, 14:59

Нацiональні дружини хочуть охороняти спокій могил львівських поляків

Меморіал львівських орлят

Громадське формування з охорони порядку виявило ініціативу з охорони меморіалу "Львівських орлят", що є частиною Личаківського кладовища.

Про це сьогодні на прес-конференції розповіли керівник львівського осередку організації "Національний корпус" Святослав Сірий та керівник громадського формування "Національні дружини" у Львові Андрій Бондар.

Вони заявили, що їм відомо хто вчинив вибух на військовому меморіалі "Львівські орлята", що є частиною Личаківського кладовища. Святослав Сірий повідомив:

"З закритих джерел нам відомо, що діяла це група проросійських активістів, яка має куратора з ФСБ. У Львові є близько 50 членів такої групи. Для такого теракту купляли боєприпас. Виконавцями є місцеві. Ми проводимо своє журналістське розслідування, його ведуть журналісти видань "Азов.Прес" і "Національний кореспондент". За 2-3 тижні оприлюднимо інформацію." 

Керівник громадського формування "Національні дружини" у Львові Андрій Бондар повідомив:

"Їхній замах не вдався до кінця. Відповідно, цілком ймовірно, що інцидент повториться. Аби убезпечити меморіал, вчинимо такі дії, захистимо пам'ятку. Ми з охороною Личаківського кладовища, з поліцією будемо охороняти це кладовище. Саме зара ведуться перемовини чи їм дійсно потрібна така співпраця."

"Я думаю, що охорона Личаківського кладовища не відмовиться від допомоги від молодих патріотично налаштованих хлопців, які допомагатимуть їм на громадських засадах охороняти кладовище як мінімум вночі," – додав Святослав Сірий.

Додамо, що у коментарі Варіантам адміністрація Личаківського кладовища не підтвердила інформацію про переговори "Національних дружин" про охорону меморіалу. В управілнні охорони історичного середовища Львівської міської ради, якому підпорядкоується Личаківське кладовище, також не підтвердили цієї інформації.

Нагадаємо, 13 березня на території Личаківського кладовища стався вибух: на клумбі одного з полів кладовища вибухнула граната, яку кинули через огорожу.

Львівська поліція відкрила кримінальне провадження щодо цього інциденту, наразі правоохоронці встановлюють обставини вибуху на Личаківському цвинтарі та осіб, причетних до скоєння злочину.

Додамо, нещадавно Міністерство закордонних справ Польщі також  зі стурбованостю відзначило  хід демонстрації, що її організували на початку березня націоналістичні організації Львова під гаслами "Львів не для польських панів" та "кому належить Львів".

А наприкінці січня голова Львівської ОДА Олег Синютка висловив занепокоєння через низку питань щодо відносин між Україною і Польщею.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.