Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

народні депутати

народні депутати

Середа, 6 червня 2018, 16:07

Конституційний суд підтримав закон про зняття депутатської недоторканості

Конституційний суд визнав правовим законопроект, яким запропоновано скасувати депутатську недоторканність.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Сьогодні на своєму засіданні Конституційний суд України ухвалив рішення про обмеження недоторканності депутатів. Йдеться про законопроект №6773, яким пропонується внести зміни до Конституції в частині депутатської недоторканності.

Зокрема, суд визнав, що законопроект №6773 відповідає Конституції України, відтак Верховна Рада може його приймати вже на цій сесії.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Верховна Рада направила до Конституційного суду два законопроекти про зняття недоторканності з народних депутатів.

Законопроект №6773, який подали народні депутати, передбачає виключити частини першу, третю статті 80 Конституції України, якими передбачені гарантії депутатської недоторканності.

Законопроект №7203 щодо зняття депутатської недоторканності вніс на розгляд до Верховної Ради президент Петро Порошенко 17 жовтня 2017 року. У ньому йдеться про скасування положення у Конституції України про депутатську недоторканність, коли народні депутати не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності. Закон має набрати чинності з 1 січня 2020 року.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.