Новини

Закон про мову

Прокуратура проводить перевірку законності рішення Львівської облради про заборону «мовного» закону

Прокуратура проводить перевірку законності рішення Львівської облради про заборону «мовного» закону

ukranews.com

Прокуратура проводить перевірку законності рішення Львівської облради про заборону «мовного» закону

Середа, 10 жовтня 2012, 15:43

Прокуратура Львівської області звернулася до голови Львівської облради Олега Панькевича з проханням надати робочі матеріали пленарного засідання облради 9 жовтня, на якому була визнана нечинною на території Львівщини дія закону «Про засади державної мовної політики».

Про це повідомила прес-служба Львівської облради.

«Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич отримав вимогу Прокуратури Львівської області про надання стенограми пленарного засідання сесії Львівської обласної ради за 9 жовтня 2012 року, його аудіо запис та результати голосування щодо визнання нечинним на території Львівщини Закону «Про засади державної мовної політики». Як зазначається в листі на адресу голови облради, прокуратура області проводить перевірку законності цього рішення», - йдеться у повідомленні.

Панькевич, зі своєї сторони, пообіцяв передати матеріали прокуратурі лише після того, як він підпише дане рішення.

«Згідно з регламентом обласної ради, голова має підписати рішення впродовж п’ятьох робочих днів після голосування на сесії. «Після набуття чинності рішення «Про внесення змін до рішення обласної ради від 16.03 2012 року №405 «Про затвердження Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012-2014 роки (у новій редакції), Львівська обласна рада зможе надати матеріали щодо його підготовки», - сказано у повідомленні.

9 жовтня депутати Львівської облради визнати нечинним Закон України «Про засади державної мовної політики» на території Львівщини з огляду на його антидержавну сутність та брутальне порушення процедури ухвалення у Верховній Раді України.  Рішення було прийнято як доповнення до Програми розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території Львівської області на 2012 – 2014 роки (у новій редакції).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.