На сесії Львівської міської ради презентували стратегію створення нових майданчиків для тварин та реконструкцію старих.
Про це повідомляє кореспондент Варіантів.
Сьогодні, 8 листопада, на сесії львівської міської ради презентували стратегію розвитку інфраструктури для вигулу собак, у рамках якої створять нові майданчики для тварин та реконструюватимуть нові.
Програму реалізовуватимуть упродовж 5 років. Загальна вартість запланованих кроків - понад 23 млн грн.
Відтак, до 2023 року у Львові облаштують 34 прогулянкові маршрути, 24 вигульні майданчики та 17 тренувально-вигульних зон для собак (тварини бігають без повідків на спеціально обгородженій території).
На прогулянкових маршрутах собаку можна буде вигулювати лише на повідку. А от території вигульних та тренувальних майданчиків обмежать спеціальною огорожею, щоб тварини бігали вільно.
На всіх майданчиках встановлять:
- відповідні знаки;
- огорожу з тамбурною системою входу;
- станції для прибирання за собаками;
- лавки, освітлення та фонтани з питною водою для людей і тварин;
Майданчики облаштують у Галицькому, Залізничному, Сихівському, Личаківському, Шевченківському та Франківському районах, а також у Рясному та Рясному-2 за такими адресами:
Відповідно до розрахунців міськради загальна вартість прогулянкових майданчиків коштуватиме місту 340 тис грн, вигульних майданчиків – 9 600, а тренувальних - 9 600.
Зазначимо, що адреси втгульних зон обирали за результатами опитування серед львів'ян.
Наразі мешканці Львова тримають у себе вдома понад 40 тис собак. Натомість у місті облаштували лише 3 вигульних майданчики, які відповідають європейським нормам — у парку Франка, на вул.Стрийській, 75 та на вул.Миколайчука.
Додамо, у рамках програми вигулу собак визначили і штрафи, у випадку якщо власник не прибирає за своєю собакою. Сума штрафних санкцій варіюється від 340 до 1380 грн.
Нагадаємо, у місті тривають перевірки господарів та тварин на наявність реєстрації домашнього улюбленця у єдиній базі.
Також, у Львові з 1 вересня 2016 року розпочалась обов’язкова реєстрація домашніх собак, а також котів – за бажанням власників. Наразі цим займаються 17 ветеринарних закладів міста.
Того ж року депутати Львівської міської ради затвердили правила утримання і поводження з тваринами та передбачили кримінальну відповідальність за безвідповідальне та жорстоке ставлення.