Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

дерев'яна церква у селі Фусів

bibliotekafusiv.blogspot.com

П'ятниця, 23 листопада 2018, 16:02

На Сокальщині відреставрують дерев'яну церкву ХVІІІ століття

дерев'яна церква у селі Фусів

Церкву Св. Івана Богослова у селі Фусів планують відреставрувати за 2,6 млн грн.

Про це йдеться на сайті публічних закупівель ProZorro.

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА оголосив закупівлю на порталі ProZorro із реставрації церкви Св. Івана Богослова в селі Фусів Сокальського району.

Аукціон стартує 5 грудня цього року, а термін виконання усіх робіт – до 31 грудня 2019 року. Вартість закуплі становить 2 649 094 грн.

Церква Святого Івана Богослова – пам'ятка архітектури національного значення, збудована у 1782 році коштом Ігнатія Цетнера.

Нагадаємо, у 2017 році Львівська обласна рада виділила 750 тис грн на ремонтні і реставраційні роботи у чотирьох пам'ятках архітектури національного значення.  Із детальним переліком храмів, на роботи у яких депутати виділяли кошти, можна ознайомитись тут.

Додамо, наразі Львівська обласна рада планує звернутися до уряду з вимогою визнати пам’ятками архітектури всі дерев’яні храми, зведені до 1939 року. А у серпні на реставрацію церков-пам'яток архітектури двох сіл Пустомитівського району планували виділити по 50 тис грн.

Крім цього, за 27 років на Львівщині вщент згоріло 28 стародавніх дерев'яних церков та виникло 108 пожеж у храмах. Зокрема, 5 серпня у селі Миколаївського району Львівщини згоріла дерев'яна церква 1798 року, що є пам'яткою архітектури місцевого значення. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.