Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Василь Павлюк

Неділя, 30 грудня 2018, 12:12

Павлюк порадив українцям уникати подорожей через українсько-польський кордон на свята

Василь Павлюк

Генеральне консульство України в Любліні порадило українцям у період з 20 грудня по 15 січня уникати подорожей через українсько-польський кордон автомобільним транспортом.

Про це йдеться в інформації на сайті Генконсульства України в Любліні. 

Дипломатична установа не рекомендує також користуватись пішим переходом "Медика-Шегині". 

"Щодня курсують поїзди  Львів-Перемишль, Ковель-Хелм, Київ-Люблін-Варшава, значно інтенсифіковано автобусне сполучення" – нагадує консульство. Також консульство рекомендує користатись послугами авіасполучення "зважаючи на практичний моніторинг ситуації на контрольно-пропускних пунктах" – йдеться у повідомленні. 

Генконульство також нагадало правила перетину польського кордону.

"Митною службою Республіки Польща застосовується заборона ввезення з України приватними особами харчових продуктів, зокрема, м'ясо-молочних, у т.ч. для власного споживання, тому радимо громадянам України не мати їх при собі на момент перетину кордону.

Рекомендується громадянам України, які подорожують автомобілями, звернути увагу на безумовну обов'язковість наявності для подорожі до Польщі, передусім, на момент проходження прикордонного контролю, страхового полісу на автомобіль, т.зв. "зелену карту", на усі дні подорожі. Поліс може бути запитаний до перевірки як при в'їзді, так і при виїзді з Польщі. У разі відсутності чи нечинності полісу, законодавством Польщі передбачені надзвичайно високі штрафні санкції для іноземців (від 1 тисячі євро і вище).

За довідковою інформацією Прикордонної служби РП, з метою уникнення ускладень при проходженні митних та паспортних процедур громадяни України мають бути готовими пред'явити достатні грошові кошти або кошти на рахунку на період перебування у Польщі та повернення в Україну (орієнтовно 100 зл. на день, сума зменшується, якщо є забезпечення місцем проживання), у разі подорожі з метою працевлаштування – документально підтвердити мету поїздки. На випадок надзвичайних ситуацій за кордоном, з метою відшкодування можливих витрат, громадянам України необхідно мати у наявності міжнародний страховий поліс страхування життя та здоров'я", сказано у повідомлені.

Нагадаємо, Генеральним консулом України в Любліні є екс-секретар Львівської міськради Василь Павлюк. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.