Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

присадибна ділянка

Середа, 24 квітня 2019, 10:45

В Україні унормували водопостачання для присадибних ділянок

присадибна ділянка

Нові зміни дозволять до 20% скоротити витрати води на полив для присадибних ділянок.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Український державний науково-дослідний проектно-вишукувальний інститут "УкрНДІводоканалпроект" вніс зміни у Державні будівельні норми, які чітко визначають витрати води на полив теплиць, парників та присадибних ділянок при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації і водостоків. Зміни вступили в дію з 1 березня.

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе, раніше при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації і водостоків у будівельних нормах не передбачалась можливість врахування витрат води на такі потреби як полив в теплицях, парниках і на присадибних ділянках.

"Це відбувалося хаотично, на власний розсуд, як наслідок – великі рахунки на оплату води. Тому під час оновлення відповідних ДБН щодо внутрішнього водопроводу та каналізації це питання було унормовано та чітко визначено, скільки літрів на добу має витрачатися на такі потреби у кожному випадку", – сказав він.

За підрахунками експертів, такі зміни дозволять до 20% скоротити витрати води на полив.

Відтак, згідно з ДБН, на полив 1 кв. м ґрунтових зимових теплиць має передбачатися в середньому 15 л води на добу, стелажних зимових теплиць – 6 л на добу, парників усіх типів – 6 л на добу, утеплених ґрунтів і присадибних ділянок – 6 л на добу. Ці показники є розрахунковими в середньому за рік.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.