Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Люди з інвалідністю

Люди з інвалідністю

Зелений хрест

Вівторок, 7 травня 2019, 10:40

В Україні супермакети та магазини зроблять зручнішими для людей з інвалідністю

У торгівельних закладах влаштують безбар'єрні середовища для людей з інвалідністю.

Про це повідомляє Урядовий портал.

1 квітня в державні будівельні норми "Інклюзивність будівель і споруд" внесли зміни щодо обов'язкового влаштування безбар'єрного середовища для людей з інвалідністю у торговельних залах супермаркетів, гіпермаркетів та інших магазинів.

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, багато супермаркетів та магазинів залишаються недоступними для людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення.

"Не у всіх є безбар’єрний доступ до будівлі, полиці з продуктами чи іншими товарами зависокі, проїзди завузькі, цінники погано читаються. У нових ДБН щодо інклюзивності тепер введені чіткі вимоги щодо влаштування безбар’єрного простору в цих громадських закладах. Ці вимоги мають обов’язково бути дотримані при проектуванні нових або реконструкції діючих супермаркетів", – сказав він.

Згідно з ДБН, будівлі супермаркетів та інших магазинів повинні обов’язково мати безперешкодний доступ як ззовні, так і всередині.

Зокрема, полиці у торговельних залах і каси мають облаштовувати в зручний спосіб для всіх, у тому числі, для людей з інвалідністю, які пересуваються на візках. Це стосується і проходів та проїздів – їх мінімальна ширина має складати не менше 0,9 – 1 м.

Інформація щодо розташування торговельних залів та секцій, асортименту товарів та цінників має контрастно виділятися та мати доступну візуальну форму для людей з порушеннями зору. Для людей з порушеннями слуху важлива інформація повинна дублюватися текстами

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.