Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

децентралізація

децентралізація

Середа, 8 травня 2019, 11:34

Синютка не дозволив утворити ОТГ на Львівщині

ОТГ у Сокальському районі визнали невідповідною Конституції та законам України.

Про це йдеться у розпорядженнях голови Львівської ОДА Олега Синютки від 7 травня 2019 року.

Розглянувши подання Соснівської міської ради,
Межирічанської та Волсвинської сільських рад, облдержадміністрація відхилила створення Сілецької об'єднаної громади з центром у місті Соснівка через невідповідність Конституції.

Як йдеться у документі, створення Сілецької ОТГ (Сокальський район) не можливе через те, що у складі одієї об'єднаної громади не може існувати іншої територіальної громади, яка має свій представницький орган місцевого самоврятування, а Соснівка є містом, однак центром громади, згідно із документами, планують зробити село Сілець.

Відтак, облдержадміністрація повернула усі документи про створення нової ОТГ на доопрацювання, наголосивши, що об’єднання всупереч рішенню Львівської ОДА буде вважатися утвореним поза перспективним планом і громада не отримає доходи в місцевий бюджет й не буде фінансово спроможною.

Зазначимо, до Сілецької ОТГ мали входити такі села: Сілець, Соснівка, Межиріччя, Бендюга, Волсвин.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року Павлівську ОТГ також визнали невідповідною Конституції України, а у 2018 році – ще 4 ОТГ: Забузьку ОТГ, Соснівську ОТГ, Яричівську ОТГ, Новосілко-Гостинівську ОТГ.

У березні цього року уряд змінив перспективний план Львівщини. У новому плані уточнюється склад Гніздичівської та Жидачівської ОТГ. Востаннє уряд вносив зміни у перспективні плани формувань ОТГ Львівщини ще у липні 2017 року. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.