Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

підтоплення

підтоплення

П'ятниця, 31 травня 2019, 13:37

Через підтоплення на Львівщині лікарі прогнозують спалах кишкової інфекції

Медики вважають, що через відсутність централізованого водопостачання у селах можливе зараження ротовірусної інфекції та гепатиту А.

Про це повідомляє "УНН".

Екс-заступник голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослав Протас заявив, що найближчим часом на заході України можливий спалах кишкових інфекцій через підтоплення значної території через інтенсивні опади. 

"Як останній головний санітарний лікар держави інформую про високу імовірність виникнення найближчим часом спалаху кишкових інфекцій – зокрема, ротовірусної та гепатиту А на підтоплених територіях західного регіону, як це сталося в Ізмаїлі Одеської області в 2016 році" - зазначив Святослав Протас.

За його словами цьому сприяє відсутність протиепідемічного захисту населення внаслідок знищення дезінфекційних та протиепідемічних служб, а також занедбання інфекційних лікарен.

Він нагосив, що лише чверть сіл в Україні має централізоване водопостачання, а централізоване водовідведення організоване лише в окремих населених пунктах.

"Більшість українців у сільській місцевості користується шахтами колодязів і вигрібними ямами, що не гарантує їм епідемічної безпеки, а навпаки, стає джерелом поширення епідемічних хвороб на підтоплених територіях" – додав лікар.

Святослав Протас  наголосив, що в країні щороку реєструється понад 100 тис. випадків кишкових інфекцій. 

Нагдаємо, сьогодні на Львівщині рятувальники вивозили людей на човні з підтоплених ділянок, а на Сколівщина через рясні опади на затопило дорогу.

Додамо, 21 травня негода підтопила будинки та ринок у 4 районах Львівщини.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.